Edukas esinemine fitnessi maailmameistrivõistlustel

20. nov 2023
foto

Hispaanias Santa Susannas toimunud IFBB (International Fitness and Bodybuilding Federation) kulturismi ja fitnessi maailmameistrivõistlustel saavutas viimsilane Emma Haas oma põhikategoorias, bikiinifitnessis, 16–20-aastaste juunioride +166 cm pikkuse seas 2. koha. Projekti toetas Viimsi vald.

„Sellise tulemusega MMilt kojutulek on võimalik ainult tänu minu treenerile Betti Treile, kes on sel teekonnal mulle suurimaks toeks ja eeskujuks,“ ütles Haas.

Emma Haas alustas jõusaalis treenimisega 2019. aasta sügisel. Eesmärk lavale jõuda sai alguse aasta hiljem ja nii saab öelda, et bikiinifitnessiga on neiu tegelenud kolm aastat. Spordil on tema südames alati eriline koht olnud, kuid antud ala meeldib talle eriti, kuna see nõuab tohutut tööd, pühendumust ja aega - see on sport, mida teha eelkõige iseendale.„Lisaks kingivad trennid pea igapäevaselt võimaluse iseend ületada ning tõeliselt eriline on veel võistluste eelne periood, mil töö iseendaga on veelgi sügavam,“ ütles ta. Kõige keerulisemaks peab Haas just aja jaotamist treeningute ja ülikooliõpingute vahel ning tõdeb, et tal tuli ette ka hetki, mil see tundus lausa võimatu olevat. „Minu eesmärgiks on olla oma järgmisel hooajal juunioride bikiinifitnessi Eesti ja maailmameister,“ sõnas Haas lõpetuseks.

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja