Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium

Viimsi valla uue kultuuri- ja hariduskeskuse idee sai alguse 2016. aastal. Nelja aastaga omandas vald ehitusalused kinnistud, koostas detailplaneeringu, viis läbi rahvusvahelise arhitektuurivõistluse, korraldas nimekonkursi, tellis projekteerimise ja valis riigihankega ehitaja. SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium avati 19.08.2022. 

Artium
Foto autor: Tiit Mõtus

Viimsi Artium on kaasaegne, avatud, interdistsiplinaarne kultuurikeskus, kus kohtuvad etenduskunstid, klassikaline, jazz-, pop- ja rokkmuusika, kunst, film, teadus ja haridus. Viimsi Artiumis põimuvad omavahel nii erinevad kultuurivaldkonnad kui rahvusvaheline, riiklik ja kogukondlik mõõde. 

Haabneeme kooli kõrvale Randvere tee äärde ehitatud Viimsi Artium on koondanud ühe katuse alla Viimsi Muusikakooli, Viimsi Kunstikooli ja Viimsi  Teaduskooli ning see on tähtsündmuste puhul kooskäimiskohaks meie kogukonnale. 450-kohaline kontserdisaal ning väiksemad kammer- ja black box saalid võimaldavad Viimsisse tuua täiesti uuel tasemel muusikaelamusi, erinevaid teatrietendusi, muid kultuuriüritusi ja konverentse. Huvikoolid töötavad täiesti  uuel tasemel kaasaegsetes õppetingimustes ja -vahenditega.  

Hoone tellija- Viimsi Haldus OÜ 
Projekteerija – arhitektuuribüroo KAVAKAVA, projekteerijad Siiri Vallner ja Indrek Peil 
Ehitaja Nordlin Ehitus OÜ 
Maksumus ca 15 miljonit eurot 
Hoone maht 50000 m3, üldpind 6742 m2 ja ruumide arv 150.  

Lisainfo www.viimsiartium.ee