Sõidugraafikud

pilt

SÕIDUGRAAFIKUD

 ELEKTROONILINE ÜHISTRANSPORDI KAART

VALLA SISELIINID

BUSSILIINID

Sõiduplaanide kohta saab infot: www.peatus.ee   
Piletimüügi keskkond: www.pilet.ee  
Lisainfoinfo@ytkpohja.ee  
AS SEBE infotelefon: 602 2555  ja e-post info@sebe.ee

Liin 260 lõpetab tegevuse

Alates 15.08.2020 lõpeb OÜle Viimars välja antud liiniluba maakonna kommertsbussiliini 260 Tallinn – Viimsi – Rohuneeme teenindamiseks. Vedaja esindaja teavitas Harjumaa Ühistranspordikeskust, et liini 260 teenuse osutamine lõpetatakse põhjusel, kuna liin on kahjumis ning uut liiniluba ei taotleta. Paraku ei ole ka ühtegi teist vedajat nimetatud liini teenindamiseks taotlust esitanud. Liin 260 kasutajatele on teenus tagatud liikumisteel Rohuneeme – Haabneeme – Tallinn maakonna bussiliiniga 114 ning liikumisteel Haabneeme – Tallinn on lisaks maakonna bussiliin 174 ning Tallinna linnaliin 1A.

Kommertsbussiliin 260 (liini nr 260 algpeatus Tallinnas on Viru bussipeatus, mis asub Pärnu maanteel Draamateatri ja Viru Keskuse vahelisel alal). Bussi peatamiseks teistes peatustes peavad reisijad bussijuhile käega märku andma.

MAAKONNALIINI SÕITJAL TASUB MEELES PIDADA!

  • Avalikele bussiliinidele toimub bussidesse sisenemine ainult esiuksest ning iga sõitja on kohustatud registreerima oma sõiduõiguse.
  • Sõiduõigus tuleb registreerida samuti sõitjatel, kellel on 0-eurose piletihinnaga sõitmise õigus Harju maakonna avalikel bussiliinidel olenemata registreeritud elukohast.
  • Harju maakonna avalike bussiliinide vahel on võimalik ümber istuda registreeritud sõiduõiguse korral ühe piletiga. Vaata lähemalt SIIT
  • Harjumaa avalikel bussiliinidel kehtib piletimüügisüsteem, kus sõitjatele vanuses 20-62 eluaastat (kaasa arvatud) kehtib piletihind vastavalt hinnakirjale Harju maakonna avalikel bussiliinidel olenemata registreeritud elukohast. Alla 20 aastastele ja üle 62 aastastele sõitjatele on sõit TASUTA, tasuta sõidu aluseks  on kassas registreeritud, isikustatud Tallinn-Harjumaa Ühiskaart (või mõni muu ristkasutatav, ühistranspordi piletimüügisüsteemiga ühilduv kaart ). Samuti on võimalik kasutada e-õpilaspiletit või ISIC kaarti. Piletihindade, sõidusoodustuste, sõitjate õiguste ja kohustuste kohta on lisainfo leitav SIIT

PARGI JA REISI SÜSTEEM

Süsteemi kasutades saab reisija mugavalt sõiduauto parkida tasuta, turvalisse parklasse ning sõita Tallinna kesklinna, kasutades selleks ühistransporti. Valla siseliinidel (liinid V1 – V9) ja Harju maakonna avalikel bussiliinidel (Viimsis liinid 114, 115 ja 174) on teenust kasutades sõit tasuta. Pargi ja Reisi parklast saab Tallinna kesklinna Harju maakonna avaliku bussiliiniga 174, mis peatub Randvere teel parkla kõrval asuvas Krillimäe peatuses. Sõiduplaane ja reisi saab planeerida kasutades selleks veebilehte www.peatus.ee.

kaart

Viimsi Pargi ja Reisi süsteemi kasutamiseks

  1. Tasuta P&R teenuse kasutamiseks on vajalik omada isikustatud Ühiskaarti, millele on laetud tagatis 3 € (helista 1322*603*Ühiskaardi nr).
  2. Ava parklasse sisenemiseks tõkkepuu Ühiskaardiga
  3. Valideeri sõit ühistranspordis. Parkimine ja ühistransport on tasuta kui valideerid oma sõidu ühistranspordis*
  4. Väljumisel ava tõkkepuu Ühiskaardiga. Vabasta parkla enne kl 03:59 
  5. Parkimine ja tasuta sõit on bussiliinidega: Viimsi valla siseliinid (V1 – V9) ja Harju maakonna avalike bussiliinidega (114, 115, 174)

NB! Tagatisraha ei tagastata, kui P&R teenuse kasutaja ei täida juhiseid punktides 2 ja 3. Kui tekib probleem tõkkepuu avamisel, helistage 5301 5855