Moldova delegatsioon tutvus Viimsis valitsemistavadega

20. sept 2023
Moldova

Teisipäeval, 19. septembril kohtusid Viimsi vallavalitsuse esindajad raamatukogus Moldova Vabariigi delegatsiooniga, kellele tutvustati valla paremaid praktikaid nii juhtimises kui ka ettevõtluse arendamisel. 

“Kogemuste jagamisest on alati kasu ka nende jagajale,” ütles kohtumisel külalisi tervitanud vallavanem Illar Lemetti. “Hea meel on tutvustada meie elukorraldust ja arutada võimalikke koostöövõimalusi. Koostööpartnerid teistest riikidest on meile olulised näiteks erinevate rahvusvaheliste rahastamistaotluste koostamisel,” lisas ta.

Moldova delegatsioonis olid peamiselt esindatud erinevate omavalitsuste juhid ja finantsosakondade esindajad. Õppevisiidi eesmärgiks oli tutvuda siinse kohaliku omavalitsuse hea valitsemise tava ning sellega kaasnevate rollide ja kohustustega. Täpsem huvi oli moldovlastel omavalitsuse rolli kohta kohaliku ettevõtluse arendamisel. Tunti huvi ka näiteks Euroopa Liidu toetuste ning valla investeeringute vastu.  

Moldova õppevisiiti koordineeris Saksamaa organisatsioon GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit), mille eesmärk on edendada läbi teadmiste jagamise arenevate regioonide konkurentsivõimet. GIZ on Moldovas tegutsenud juba aastast 1995 ning aidanud läbi viia üle 100 projekti erinevates valdkondades nagu majanduslik areng, kohalik juhtimine, haridus ja kliimamuutused. 

Moldova esindajatele tutvustasid vallavalitsuse tööd vallavanem Illar Lemetti ja abivallavanem Alar Mik.

 

Linda Saarmets
avalike suhete osakond