Tule sõlmi jäätmeveoleping vallavalitsuses täna kohapeal ja tutvu uute jäätmemahutitega!

30. juuli 2020
pilt

Viimsi valla elanikel on võimalik 30. juuli kell 10.00-14.00 sõlmida korraldatud jäätmeveoleping Viimsi vallavalitsuses keskkonna- ja planeerimisosakonnas kohapeal. Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS-i  töötajad on kohapeal olemas, võimalik on küsimusi küsida, leping kohapeal sõlmida ning uute konteineritega tutvuda.

Miks on soovituslik osad vanad jäätmemahutid välja vahetada uute vastu?

Vana jäätmemahuti tunnused: mõningatel juhtudel metallserv (kipub tühjendamisel deformeeruma ja jäätmemahuti kukub tühjendusauto küljest lahti), rattad on väikesed ja mahutit on raske liigutada; mahuti plastmaterjal muutub rabedaks ja aegub ca 10 aastaga; jäätmemahutil puuduvad ka helkurkleebised (teemaal asuva objekti tähistamiseks).

Uue jäätmemahuti eelised: tugev ja sügav nõuetele vastav plastikserv võimaldab mahutit kaasaegsete kogumissõidukitega tühjendada (arvestab andureid ja tagab ka kiiruse ja kvaliteedi), suured rattad võimaldavad hõlpsalt mahutit liigutada, kaasaegsemad stopperid võimaldavad mahuti paiknemist kergemini fikseerida, ohutuse tagavad servahelkurid, võimalus lisada jäätmeliiki tähistav ja kliendi nimega kleebis).

Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus ASi poolt on uue jäätmemahuti kohale toomine esimese kolme kuu jooksul (juuli, august, september) tasuta, mahuti hind vastavalt hinnakirjale (jäätmemahuti tuleb välja vahetada juhul, kui olemasolev mahuti ei vasta nõuetele on amortiseerunud, katki jne).

Kõikidel jäätmemahutitel peab edaspidi olema jäätmeliiki eristav märgistus (segaolmejäätmed, biolagunevad jäätmed jne) kleebis. Kleebiseid on võimalik soetada Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS-i käest, ühe kleebise hind on 4,80 €, aga selle võib ka ise paigaldada. Hea on kui kleebisel/sildil on ka maja number ja korteri number. Seda eriti juhul, kui konteinereid on ühes kohas mitmeid.

Viimsi vald läheb alates 1. augustist 2020 üle korraldatud jäätmeveole ning selleks, et olmejäätmed saaksid kõik ilusti ära veetud, tuleb elanikel, korteriühistutel ja ka ettevõtetel sõlmida jäätmeveoleping AS-iga Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus. 

JÄÄTMEVEOLEPINGUT saab sõlmida iseteeninduskeskkonnas https://tallinnavedu.ee/calculator/ või  AS Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskuse kontoris kohapeal.
HINNAKIRI on leitav SIIT.

Kõik senised Viimsi vallas (v.a väikesaared) jäätmeveo teenuse lepingud lõpetavad automaatselt kehtivuse 31.07.2020. 

LISAINFO

Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskus AS
Telefon: 609 6410
E-post: info@tallinnavedu.ee
Koduleht: www.tjt.ee
Aadress: Suur-Sõjamäe 29a, Tallinn 11415
Avatud: E – R: 8.15 – 17.00