Karulaugu tervisekeskuses töötab uus perearst

6. sept 2023
foto

Valgast pärit perearst Ariane Vilem otsustas mõned aastad tagasi oma kodu just Viimsisse soetada, kuna siinne kant hakkas talle oma rahulikkusega meeldima. Alates 1. juunist töötab Vilem Karulaugu tervisekeskuses perearstina.

Karulaugu tervisekeskusesse tuli Ariane Vilem möödunud aastal seoses oma peremeditsiini residentuuritsükliga. „Kohe alguses tundsin ära, et Karulaugu kollektiiv on meeldiv, toetav ning meeskonnatöö on ääretult tugev,“ kirjeldas ta. Vilem kiidab ka keskuse töökorraldust ning mitmeid võimalusi lahendamaks patsiendi muresid juba esmatasandil. Tema hinnangul on patsiendile kvaliteetse perearstiabi pakkumine ääretult oluline.

Ariane Vilem alustas juunis tööd 0-nimistuga, kuid huvi nimistusse saamise osas on kohalikel suur olnud. „Kuna Viimsis on juba pikemat aega olnud perearstide puudus, võtame meiega esialgu vastu neid vallaelanikke, kellel hetkel veel Viimsis perearsti ei ole,“ selgitas perearst ja tõdes, et otsus tekitas kohalike seas ka omajagu pahameelt.

Põhjuseid, miks inimesed perearsti vahetada soovivad, on aga mitmeid. Vilem leiab, et enamasti on vahetuse soov tingitud sellest, et muutub elukoht. Ta tõdes, et alati on ka neid, kes ei ole mingil põhjusel senise teenusega rahul. „Ääretult oluline on perearsti ja patsiendi vaheline usaldus ning koostöö – see peab olema vastastikune,“ sõnas Vilem ja lisas, et oma töös lähtuvad perearstid ikka eelkõige neile antud võimalustest ja vajaduspõhisusest.

Perearsti nimistusse saamikeks tuleb ühendust võtta Karulaugu tervisekeskusega e-posti aadressi tervisekeskus@karulaugu.ee kaudu ning saata nimistusse registreerimise avaldus. „Saadame igale nimistusse soovijale Karulaugu tervisekeskuse töökorralduse, millega palume tutvuda, ning kui see on inimesele vastuvõetav, siis vormistataksegi patsient uude nimistusse ümber,“ sõnas perearst kokkuvõtteks.

Jane Saks
Viimsi Teataja toimetaja