Vaata, kuidas liigelda ja kuhu parkida Maakaitsepäeval

20. juuni 2022
Maakaitsepäev

Neljapäeval, 23. juunil toimuvale Harjumaa maakaitsepäevale on oodata palju külalisi nii Viimsi enda kogukonnast kui ka maakonna teistest kohtadest. Palun vaata enne üritusele tulemist üle, milline teekond valida ja kuhu saad oma sõiduki jätta.

kaart

23. juunil algab võidupüha tähistamine Viimsi Vabaõhumuuseumis lipu heiskamisega. Kell 9.30 pannakse Eesti vabaduse eest langenutele pärjad Johan ja Maria Laidoneri monumendile Viimsi mõisa pargis. Kell 11 algab Viimsi staadionil operatiiv- ja kaitsejõudude pidulik rivistus ning paraadi, mida juhatab Harju maleva pealik Eero Kinnunen. Staadioni kõrval parklas ootab huvilisi eriteenistuste tehnika, varustuse ja relvastuse väljapanek, mis jääb avatuks kuni kella 16ni. 

Südapäeval ehk kell 12 toimub Viimsi mõisa pargis maakaitsepäeva pidulik avamine ja isamaaline tervituskontsert. Esinevad Tallinna tuletõrjeühingu puhkpilliorkester Riho Silla dirigeerimisel, Randvere pasunakoor Kristjan Jurssi juhtmisel, rahvamuusikaansamblid Kapell Viimsi ja Pirita ning Randvere rahvatantsurühmad.

Kell 14 algab Front Line Eesti ja Kaitseliidu demolahing ja vormide esitlus. Lisaks saavad huvilised tutvuda ajaloolise relvastusega. Kell 15.30 süütab Vabariigi President Alar Karis võidutule ja annab selle üle Harjumaa omavalitsusjuhtidele. Kõik päevased tegevused on huvilistele tasuta. Päeva juhib Hannes Võrno. Kohapeal on avatud kohvikud.

Kellele päevasest tähistamisest veel jaksu üle, siis kell 19 algab Viimsi Vabaõhumuuseumis jaaniõhtu. Tasulisel peol astuvad rahva rõõmuks üles eurolaulik Stefan ning Marko Matvere koos VLÜga. 

Heiko Leesment
avalike suhete osakond

Foto: Kaitseliidu Harju malev (Kristi Promet)