Noorte laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhendajad osalesid valla tänuüritusel

21. sept 2023
foto

14. septembril toimus Viimsi Artiumis XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ tänuüritus, kus vallavanem Illar Lemetti ning abivallavanem Marju Aolaid tänasid Viimsist osalenud kollektiivide juhendajaid, õpetajaid, taustajõude ning toetajaid. 

Viimsist osales suvisel noortepeol ligi 800 noort lauljat, tantsijat ja pillimängijat. Rõõmu teeb ka see, et mitmed noortepeo programmi üldjuhid on samuti viimsilased. Noorte tantsupeo „Sillad“ idee autor ja pealavastaja oli Agne Kurrikoff-Hermann, tantsupeo C-noorte segarühmade liigijuhiks oli Maido Saar, laulupeo neidude kooride liigijuhiks oli Aarne Saluveer ning laulupeo sümfooniaorkestri dirigendiks Imre Rohuväli. Kui mõelda juba aastal 2025 toimuvale XXVIII üldlaulupeole, siis saame taas rõõmustada, sest selle kunstiline juht on samuti viimsilane – Heli Jürgenson.

Piduliku sündmuse lõpetuseks esitas aasta 2023 XIII noorte laulupeo segakooride ja aasta 2025 XXVIII laulupeo meeskooride liigijuht Valter Soosalu meelelahutusliku vahepala, kasutades selleks instrumenti harpejji. Tema esituses said kohalolijaid kuulda ka aasta 2025 laulupeo jaoks meeskoorile kirjutatud teose „Me peame looma sillad“ (viis Valter Soosalu, tekst Juhan Viiding) audioesitust.

Suur tänu kõigile Viimsi noorte laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhtidele ja taustajõududele – juhendajate abistajatele, kollektiivide saatjatele, vabatahtlikele, koolide juhtidele ja huvijuhtidele! Suur tänu ka vallavolikogu ja vallavalitsuse liikmetele ja töötajatele, kes ühistelt rongkäigus Viimsi valla lippu kõrgel hoida aitasid!

Ott Kask
kultuuri- ja sporditöö peaspetsialist

Foto: Tiit Mõtus