Noored korvpallurid teenisid kaks Eesti meistritiitlit ja ühe hõbeda

27. mai 2024

Mai esimesel nädalavahetusel võitsid Korvpalliklubi (KK) Viimsi noormehed kolmest Eesti noorte meistritiitlist kaks ning lisaks teenisid ühe hõbeda.

Esimene meistritiitel – U12 poisid
Esimeses poiste finaalis jooksid väljakule põhiturniiri kaotuseta läbinud KK Viimsi U12 poisid, minnes vastamisi põhihooaja seitsmenda Viljandi SK / KK QUERCUS meeskonnaga. Finaalis pandi oma paremus maksma, kuigi avaveerand kaotati ühe punktiga, teine veerandaeg aga võideti juba 22:9 ning teisel poolajal vastased enam mängu muutust ei suutnud tuua. Viimsikad võitsid esimese finaali 56:41.

“Nagu läbi terve hooaja, nii ka finaalis keskendusime enne ja mängu ajal enda sooritusele. Tähtis oli ise oma asjad korrektselt ära teha. Kiidan poisse, et nad said pingega hästi hakkama ja kohati mängisime väga head korvpalli. Kiidame ka vastaseid võitlusliku mängu eest. Igati tubli, finaalivääriline mäng mõlemalt meeskonnalt,” ütles meeskonna treener Tarmo Kapper. Viimsi parimatena viskasid Grant Köster 18 punkti ning Josten Laast 17 punkti. Josten valiti võistkonna parimaks ja Grant finaali parimaks mängijaks.

Teine meistritiitel – U14 poisid
Selle tiitli peale alustasid heitlust Kiili SK / Rae Spordikool ning KK Viimsi egiidi all mängiv Kesklinna KK. Pärast esimest veerandaega juhtisid vastased 21:13 ning nende juhtimisel lõppes ka esimene poolaeg numbritega 45:33. Kuid riietusruumist tulid energilisemalt välja Martin Toomase ja Aleksei Ertti hoolealused, tehes tugeva tagasituleku, võites kolmanda veerandaja 28:17 ning neljanda, hoolimata mitme juhtmängija viiendast veast, 25:17. Lõpuvile kõlades särasid tablool numbrid 86:79.

Mõistagi oli peatreener Martin Toomas hoolealustega rahul: “Tasavägine hooaeg sai väärika ning väga põneva lõpu. Pean kiitma mõlemat finaalis osalenud võistkonda, kes pakkusid suurpärase korvpallietenduse. Olen uhke meie poiste üle, kes on kõvad võitlejad ja spordimehed!”
Viimsikate parimaks tunnistati Mathias Jaani, kes viskas finaalis 21 punkti ja võttis 9 lauapalli. Finaali MVP-ks valiti Karl Heinrich Habak, kes viskas 17 punkti ning sai kätte 6 lauapalli.

Hõbe – U19 poisid
U19 noormeeste Eesti meistri selgitasid välja Reinar Halliku KK / Vinni vald ja KK Viimsi. Täismaja võõrustanud Jüri spordihoones nähti finaali täie raha eest.

Mängu esimest poolaega alustas paremini Reinar Halliku KK meeskond, kes võitis avapoolaja 49:37. Kolmandale veerandajale tulid aga riietusruumist selgelt paremini välja Dmytro Kolomyichenko ja Joosep Indermitte hoolealused, võites kolmanda veerandaja 20:11. Viimane neljandik kulges punkt-punkti heitluses, kuid mängu lõpp ja meistritiitel kuulus sel aastal RHKK / Vinni vald meeskonnale numbritega 80:76.

Viimsi meeskonna parimaks valiti 29 punkti visanud Gerrit Lehe. “Nagu eeldasime, oli finaal närviline ja võitluslik. Mängu alguses olid poisid ülehäälestatud ja see mõjutas otsuseid ning sooritust. Raske on võita finaali, kui eksitakse kaheteistkümnel vabaviskel. Oleme uhked meie poiste üle, nad näitasid iseloomu, võideldes finaali viimase sekundini,” kommenteeris treener Dmytro Kolomyichenko.

Tublid olid ka KK Viimsi U16 vanuseklassi poisid ja U14 vanuse tüdrukud, lõpetades meistrivõistlused vastavalt 5. ja 8. kohal.

Korvpalliklubi Viimsi tegevjuht Tanel Einaste võtab noorte hooaja kokku nii: “Mängijad ja treenerid tegid läbi hooaja head tööd ning tänavused tiitlid ja kõrged kohad on pikaajalise töö tulemus. Kindlasti aitas sellele kaasa ka kuus aastat tagasi uude kodusaali kolimine, millest on saanud meie kodu. Meie noortes on sisu palju.”

Tule suvel trenni
Tasuta suvetreeningud toimuvad 2016.–2017. aastal sündinud poistele ja tüdrukutele.
Registreeru veebiaadressil bit.ly/tasutasuvetreeningud.
NB! Korvpallitreeningud toimuvad läbi terve suve ka muus vanuses lastele ja noortele!

Kärt Radik
Viimsi Teataja kaasautor