Mõnusalt helge jooga- ja inspiratsioonisaal Elujõusaal saab juba 7-aastaseks

27. mai 2024

Elujõusaali avamisest möödub 28. mail juba seitse aastat. Mul on suurepäraselt meeles see elevus ja väike ärevus enne avamist ja avamispäeval. Kas Viimsi rahvas tunneb ikka vajadust sellise koha järele, kus nii suur kui ka väike saab jooga ja muude vaimsete ja füüsiliste praktikatega tegeleda, kus saab kiire ja töise igapäevaelu sees aja maha võtta, inspiratsiooni koguda, enda „patareid“ täis laadida ja lihtsalt sarnaste inimestega koos käia?

Õnneks on aastad ja aeg näidanud, et tunneb küll! Oleme suure rõõmu ja entusiasmiga ikka muudkui edasi liikunud ja 2019. aastal kolisime algsest pesast kõrgemale ja avaramasse ruumi – et meie juures oleks veel helgem ja mõnusam. See muidugi ei tähenda, et kõik need aastad oleksid möödunud ilma närvekõditavate väljakutseteta, mis on ikka aeg-ajalt jalgealuse kergelt kõikuma löönud. Eriti põnev oli koroonaaeg, mil tuli leida tavapärasemast veel loovamaid lahendusi, et Elujõusaali elujõulisena hoida – olime nendest lahendustest hoolimata ikkagi peaaegu uksi sulgemas. Aga iga kord, kui ajad on keerulised, oleme täiesti ootamatust kohast head nõu ja tuge saanud ja nii me vapralt edasi toimetame ja teie jaoks endiselt olemas oleme. Aitäh selle eest!

Meil on olnud rõõm tuua Viimsisse igasuguseid inspireerivaid inimesi, üritusi, muusikuid, praktikuid, kursuseid ja kõike, mis meid ennast kõnetab. Siin on tehtud fotosessioone, salvestatud podcaste ja erinevaid joogavideoid, korraldatud tantsupidusid, kontserte ning peetud sünnipäeva- ja beebiootuspidusid.

Meie õpetajate juures saab aga regulaarselt erinevaid joogastiile harrastada (šivananda jooga, kundalini jooga, yin jooga, naistejooga) ja kursuste toel nende stiilidega tuttavamaks saada, gongide saatel mediteerida, tegeleda Hiina qi gongi ja Jaapani shindoga, vabastada end pingetest hingamispraktikatega või toetada end beebiootuse ajal. Kõik see aitab tuua end iseendale lähemale, õpetab tehnikaid, et igapäevaelu väljakutsete ja stressiga paremini toime tulla ja üldse iseendast, oma olemusest ja eesmärkidest paremini aru saada. Ja et see juba varakult harjumuseks kujuneks, saab meie juures ka lastejoogas käia.

Grete Sutrop, elujõusaali looja.

Tunnid toimuvad ka suvel
Eriti mõnus on see, et teeme mitmeid tunde ka suveperioodil ja hea ilmaga ka mere ääres – nii saame ka suvel koos käia, harjumust jätkata ja end mõnusalt tasakaalus hoida. Pille Tali viib Viimsi vabaõhumuuseumi rannal suvejoogat läbi juba pikki aastaid ning sel suvel saab sealsamas ka Grete naistejoogas end sirutamas ja laadimas käima hakata. Pille jooga ootab sind esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 18, Grete naistejooga juunikuust teisipäeviti. Täpsem info kõikide suviste tundide kohta on juba meie tunniplaanis.

Meie õpetajate ja saali elujõudu hoiab ilmselt särisemas ka see, et me pole unustanud nende aastate jooksul saali tähistada. Oleme osalenud kohvikutepäeval, teeme iga hooaja alguses meie tunde ja õpetajaid tutvustava avapeo ning loomulikult ei jäta me tähistamata ka 7-aastaseks saamist. Sel puhul pidutseme 28. mail kell 19.30 ning tähistame saali ja iseenda olemasolu mõnusalt meditatiivse mantra- ja gongiõhtuga. Lööme kokku teetasse, sööme maasikaid ja jagame saalile häid soove ning külalistele kingitusi. Saalile on kõige suuremaks kingituseks see, kui temas elu keeb ja külalised teda oma kohaloluga rõõmustavad — kui oled meiega tähistama tulemas, palume sul soetada peopileti.

Ikka juhtub, et hoolimata meie päris mitmest tegutsemisaastast ei ole paljud kohalikud meist mitte midagi kuulnud. Seega, kui ka sulle on see üllatuseks, ootame sind suurima rõõmuga saali ise looma või külla – peole, joogatundidesse ja üritustele või ka oma tähtsaid elusündmusi teistmoodi tähistama (hea meelega aitame korraldada!). Meie mõnus hubane atmosfäär ning soojad ja südamlikud juhendajad võtavad su avasüli vastu ja sina saad siinsamas oma kodukohas end mõnusalt elujõudu täis laadimas käia.

Elujõusaal asub aadressil Kaluri tee 5 2. korrusel. Info peo ja piletite kohta leiad saali kodulehelt www.elujousaal.ee ning sotsiaalmeediast Facebookis ja Instagramis.

Grete Sutrop
Elujõusaali looja