Merivälja 100. sünnipäevasündmused toimuvad ka Viimsis

20. märts 2024

Sel aastal tähistab Viimsi naaberasum ehk Merivälja oma 100. juubelit. Viimsi ja Merivälja on ajalooliselt alati seotud olnud ning tänapäeval on kogukondade vahel samuti tihe koostöö. Seega toimuvad Merivälja juubeliaasta raames mitmed sündmused ka Viimsis.

10. märtsil avati Viimsi raamatukogus mininäitus Merivälja ajaloost, kus arhiividest pärit piltidega üheskoos saab lugeda tähtsaimate verstapostide kohta Meriväljal viimase 100 aasta jooksul. 25. mail suure kontserdiga juubelit tähistav Merivälja kutsub kõiki viimsilasi ka tenniseturniirile, mis toimub 23. märtsil Viimsis Foruse spordikeskuses.

Tegemist on erilisele tenniseturniiriga, mille eestvedaja on Merivälja selts. Turniiriga hoitakse samuti elus ajalugu, sest Meriväljal mängiti esimest korda tennist pea 100 aastat tagasi. Seetõttu on korraldajate suur soov Merivälja 100. aastapäeva sündmusi alustada just tenniseturniiriga.

1929. aastal sai Merivälja pargis valmis tenniseväljak tollase seltsi liikmete raha ja töö abil. 1930. aastate keskel asutati Merivälja aedlinna spordiselts, mis tegutses kuni sõja alguseni. Friedrich Ellmannile anti luba kioski ehitamiseks tenniseväljaku juurde pargi nurgale ja tasuks selle eest hooldas Ellmann väljakut. Väljakul peeti iga-aastaseid meistrivõistluseid, kus peamised mängijad olid näitlejad Agu Lüüdik, Alfred Sällik ja Eduard Türk ning palju osales Merivälja noori.

Tenniseturniirile on oodatud nii praegused Meriväljala inimesed kui ka Merivälja naabruses elav kogukond. Samuti on korraldajate sõnul oodatud inimesed, kelle pere või sõbrad elavad Meriväljal. Turniir on jagatud kaheks: hommikul on täiskasvanute ning pealelõunal laste ja noorte turniir. Täiskasvanute turniir toimub 23. märtsil kell 11–16. Mängitakse kahes tugevusgrupis, igamehe paari ja ajatennist, kus ühtekokku pääseb platsile 48 mängijat. Laste ja noorte turniir toimub samuti samal päeval kell 16.30–20. Mängitakse kolmes vanusegrupis paarismängu ajatennist, kus igas mängus uus partner. Oodatud on kõik vanuses 7–17. Turniiri lisainfot saab otsida nii Facebookist kui ka Merivälja seltsi kodulehelt merivaljaselts.ee.

Sündmuse ühe korraldaja Lembe Levo sõnul oodatakse suurt osalust. „Merivälja 100 tenniseturniir valmib erilise hoole ja armastusega ning oleme kogu korraldusmeeskonnaga väga põnevil, et vastu võtta palju Merivälja ja Viimsi kogukonna liikmeid. Kohapeal on ka mininäitus Merivälja ajaloost ja müügil Merivälja kalendrid ja juubeliks valminud meenemündid. Kui sa tennist ei mängi, oled oodatud omadele kaasa elama!"

Harri Ausmaa
kultuuriosakonna juhataja