Visioonipäev kutsub unistama Viimsist

10. aprill 2024
Visioonipäev

Kevad on saabunud, aga ühe tubase istumise peaks enne aiatööde perioodi koos kogukonnaga veel maha pidama.

Mul on tõeline heameel kutsuda teid kõiki osalema 13. aprillil Viimsi gümnaasiumis toimuval Viimsi visioonipäeval, kus arutame koos Viimsi valla üldplaneeringu olulisi küsimusi. See on teie võimalus anda oma panus ja jagada oma unistusi ning ideid selle kohta, milline võiks olla meie kogukonna tulevik läbi üldplaneeringu.

Milline saab olema Viimsi üldplaneering? Kas selleks saab roheluse kaisus Viimsi vald või jätkame uusarenduste põldudega? Või mõlemat? Või seame sihid teenuste ja ettevõtluse arengule ning võimestame ja sidustame sealjuures rohevõrgustikku? Äkki saab prioriteediks hoopiski sotsiaaltaristu ja vanade tööstusalade korrastamine?

Paljud pikemaajalised tegevused said juba arengustrateegiasse kirja – nüüd on meil laual valla arengu kaart ehk üldplaneering. Eks ta nii ole, et kogukonnas on alati erinevaid soove olnud – piltlikult öeldes üks soovib parki aga teine parklat. Sealjuures on oluline, et domineerivad kogukonna soovid, mitte üksikute arendajate või huvigruppide plaanid. Vaid selliselt ehitame üheskoos tugevat ja võimalikult laiapõhjalist toetust hõlmavat üldplaneeringut.

Visioonipäeva raames käsitleme mitmeid olulisi teemasid, sealhulgas rohevõrgustiku edendamine, äri- ja ettevõtluspiirkondade loomine, aga ka vanade tehaste alade uuele elule äratamine. Lisaks arutame ka võimaluste üle parema liikuvusvõrgustiku tagamiseks Viimsi vallas või saartel elu hoidmisest. Aga ka seda, kuhu kavandada avalikke hooneid või kogukonnaplatse või milliseid ehitustingimusi piirata või mida vabamaks lasta. Tulge ja aidake kaasa mõelda nendel ja teistel teemadel!

Meie eesmärk on luua visioonipäeval võimalikult avatud keskkond, kus igaüks saab oma häält kuuldavaks teha ning anda panus meie kodukoha tuleviku kujundamisse. Selleks, et mõte liikuma hakkaks, tutvustatakse visioonipäeval kolme üldplaneeringu alusuuringut – need on liikuvusega seotud, sotsiaalmajanduslikku olukorda kajastav ja rohealasid koondav alusuuring. Teie ideed ja arvamused on väärtuslik ressurss, et muuta Viimsi veelgi paremaks paigaks, kus elada. Ootame igakülgset panust, et üheskoos kokku panna üldplaneeringut.

Nii visioonipäevalt saadud kui ka kaasamiskeskkonna vahendusel esitatud ettepanekud koondatakse ja analüüsitakse ja sellest saab üks sisend üldplaneeringu eskiisi. Eskiisi on kavas üldsusele tutvustada juba selle aasta sügisel. Pärast seda tehakse eskiisi avalik arutelu.

Ootame teid kõiki innuga osalema ja oma mõtteid jagama Viimsi visioonipäeval – olge kohal ja olge osa meie ühise tuleviku loomisest!

Foto: Visioonipäev aastal 2023. Tiit Mõtus.

Alar Mik
abivallavanem