Viimsi Tunnustab 2022 galaõhtul tunnustati silmapaistvaid viimsilasi

20. dets 2022
Tunnustab

20. detsembril tähistab Viimsi vald taasasutamise 32. aastapäeva. Selle piduliku sündmuse raames tunnustati 2022. aastal kogukonnas eriliselt silma paistnud inimesi ja organisatsioone.

Viimase kolme aasta jooksul väldanud kriisid on rängalt mõjutanud nii kultuuri-, haridus- kui spordivaldkonda. Seda olulisem on välja tuua need, kes sellel ajal eriti palju on vaeva näinud. Oleme tänulikud kõigile kogukonna liikmetele, kes märkasid tublisid enda ümber ning vallale neist teada andsid.

Viimsi 2022 tunnustuse pälvisid:

Aasta ettevõtlusteo auhinna sai Toomas Luhaäär, kes aitas kaasa Naissaare tankla rajamisele. See oli suur samm, mis tähistas saare elanikele palju rohkemat, kui ainult paatidele ja autodele kütuse hankimise kohta.

Aasta haridusvaldkonna toetaja tiitliga pärjati Marge Kaskpeiti, kes on oma suure südamega andnud panuse Viimsi muusikakooli arendamisse.

Aasta keskkonnategu on kaunis haljastus Viimsis. Selle eest pälvis tiitli valla haljastus- ja  heakorrateenistuse juhataja  Allar Lehtsalu.

Aasta teo sotsiaalvaldkonnas tegi Ants Erm, kelle puhul toodi välja tema eeskuju näitavat vabatahtlikku panust nõrgemate märkamisel ja aitamisel.

Aasta noorsootöö preemia pälvis Karolina Lõhmus, keda tänati pühendunud töö eest Viimsi noorte heaks.

Aasta spordisündmuse korraldajad on Külli Talmar-Kuiv ja Marika Seppor, kes korraldasid augustis Prangli saarel kogukonda liitva pikkade traditsioonidega spordipäeva sündmuse.

Aasta treeneri tiitli pälvis Raivo Randmäe pika panuse eest purjesportlaste treenimisel. Tema juhendatavad Rasmus Randmäe ja Elisabet Ristmets saavutasid sel aastal suurepäraseid tulemusi nii maailmameistrivõistlustel kui Euroopa meistrivõistlustel.

Aasta võistkond on VIIMSI/SPORTLAND korvpallimeeskond, kes saavutas Eesti Korvpalli Meistriliigas suurepäraseid tulemusi ning pälvis Eesti-Läti Korvpalliigas II koha.

Aasta seeniorsportlane on Juhan Mettis, kes on sel aastal silma paistnud heade tulemuste poolest judos nii võistleja kui treenerina.

Aasta meessportlase tunnustusi anti sel aastal välja lausa kaks. Tunnustatud sai Armin Evert Lelle, kellel on sel aastal ette näidata ujumises eriti häid tulemusi. Samuti kannab aasta meessportlase tiitlit nüüd Henar Ruudna, keda tänati suurepäraste tulemuste eest discgolfis.

Aasta naissportlase preemia laureaat on Lilija Utenko, kes tegeleb fitnessi ja kulturismiga. Sel aastal  tunnistati ta naiste fitnessi maailmameistrivõistlustel kolmekordseks maailmameistriks.

Aasta meesnoorsportlaseks valiti veemotosportlane Joonas Lember, kes võitis ajaloo noorima piloodina paadiklassis F-125 maailmameistritiitli. Joonas on selle tiitli omanik juba mitmendat aastat järjest.

Aasta naisnoorsportlane on Maribel Rannala, kes tegeleb jalgrattaspordiga. Muude saavutuste hulgas näitas ta häid tulemusi noorte maastikuratturite Euroopa meistrivõistlustel.

Viimsi aasta kultuuritegu on Viimsi Artiumi avakuu, mis pakkus kogukonnale mitmekesiseid  maailmaklassi kultuurielamusi.

Aasta tegijaid on seekord lausa viis ning nad kõik kuuluvad perekonda Trochynskyi. Neid tunnustati väsimatute kultuurisaadikutena Ukraina eest võitlemisel.

Aasta nooreks tegijaks valiti kunstnik Emily Freya Lõhmus. Teda tänati suurepäraste tulemuste eest traditsiooniliste ja moodsate tehnikate ühendamisel oma loomingulises tegevuses.

Aasta kultuurisündmuse korraldaja on seekord Randvere Tantsupere. Nende juhtimisel ja korraldamisel sündis varasuvel kogukonda ühendav Viimsi ühistantsimine  "Las käia see tants".

Aasta kultuurikollektiivi tiitliga pärjati noortest koosnevat näitetruppi Eksperiment, mida juhendab Külli Täht.

Aasta juhendaja tiitli sai Eve Jänes, kes on pühendunud tantsuõpetaja ning tantsulooja.

Aasta noor juhendaja on Ann Kuut, kes on Viimsi muusikakooli vilistlane ning praegune pühendunud tšelloõpetaja.

Konkursil Viimsi Kaunis Kodu 2022 sai ära märgitud perekond Lindemanni kodu Kelvingis, Koidu teel. III koha kauni kodu konkursil pälvis perekond Meltsase kodu, mis asub Kelvingi külas, Eha teel. II koha vääriliseks tunnistati kauni kodu konkursil perekond Simsoni kodu, mis on Haabneeme alevikus Lepa teel. I koha pälvis kauni kodu konkursil perekond Roolaht. Nende kodu asub Kelvingi külas, Meresihi tänaval.

Palju õnne kõikidele tunnustuse saajatele! Suur aitäh kõigile, kes võtsid vaevaks meile väärt kogukonna liikmete kohta teada anda.
Palju õnne Viimsi vallale 32. taasasutamise aastapäeval!

Linda Saarmets
avalike suhete osakond