Viimsi kooli koosõppepäeval loodi hiigelsuur kooli logo

19. mail korraldas Viimsi kool juba kolmandat aastat järjest koosõppepäeva, mille kandvaks teemaks oli sel aastal vaimne tervis. Päeva suursündmuseks kujunes kooli logo moodustamine, milles osales ligi 1300 õpilast.
Koosõppepäeva ettevalmistustega alustasime juba aasta alguses, sest tahtsime tuua õpilasteni oma valdkonna spetsialistid ning pakkuda kaasahaaravaid tegevusi ja sisukaid töötubasid. “Meie koolis on oluline, et iga õpilane tunneks end hoituna. Selleaastase koosõppepäeva kaudu tahtsime pöörata rohkem tähelepanu just sellele, kuidas end paremini tunda, märgata oma vajadusi ning toetada ka teisi,“ sõnas Viimsi kooli direktor Peeter Sipelgas.
Õpilased said tegevustest osa nii Artiumis, koolimajas, staadionil, Foruse spordikeskuses, Mõisapargi jalgpalliväljakul kui ka Viimsi huvikeskuses. Esimese kooliastme päev algas Artiumis, kus töötube viisid läbi Viimsi muusikakool, kunstikool ning teaduskool. „Emotsioonide vihiku meisterdamine“, „Loomakeste meisterdamine“, „Stress ja rahu“ ning „Vaimse tervise vitamiinid“ olid vaid mõned paljudest töötubadest, millest õpilased osa said. Teisele kooliastmele pakkus aktiivset liikumist MTÜ Martin Reimi Jalgpallikool, Viimsi korvpalliklubi ning Liikumismängud. Füüsilise tegevuse kaudu said õpilased võimaluse arendada koostööoskust, nautida sportimist ja kogeda liikumise positiivset mõju enesetundele. Kolmas kooliaste alustas oma päeva koolimajas, kus toimusid töötoad teemadel „Kuidas ennast lihtsate võtetega raskel hetkel toetada“, „Kui plaan A ei õnnestu“, „Stress“ ning „Aja planeerimine ja selle prioritiseerimine“.
7. ja 8. klassid said osa ka unistamise talgutest. Talgujuhtide sõnutsi on 7. klasside esimeseks mõtteks paljudel raha, kuid keerulisemaks läheb unistamine juba siis, kui tuleb edasi mõelda, kuidas raha teenida ning veel selliselt, et tegevus endale ka meeldiks. Kaheksandate klasside õpilaste unistused olid juba seotud edasiste õpingute ja gümnaasiumisse sissesaamisega.
1.–3. klasside klassijuhatajad arutlesid klassiga olulistel teemadel, näiteks mida tuleks teha, kui tunned end pahasti, kuidas saab sõpra aidata, kui ta on kurb, mis teeb sind õnnelikuks ning mida teha, kui oled vihane. Seejärel koostati klassiga ühine plakat teemal “Vaimse tervise vitamiinid”. Õpilased pidid välja tooma 5 vaimse tervise vitamiini ning joonistama tegevused, mis aitavad vaimset tervist hoida.
Lõunaks kogunes kogu kool staadionile, kus u 1300 õpilast koos õpetajatega moodustasid Viimsi kooli logo. Tegemist oli paraja väljakutsega, kuid tänu heale koostööle õnnestus logo moodustamine suurepäraselt.
Täname Viimsi muusikakooli, teaduskooli ja kunstikooli, kes juba kolmandat aastat järjest meie ideedega kaasa tulid! Täname ka Viimsi korvpalliklubi, MTÜ Martin Reimi Jalgpallikooli ja liikumismängude läbiviijat Siim Tõnissoni aktiivsete tegevuste läbiviimise eest! Eraldi suured tänud vaimse tervise töötubade läbiviijatele: Liia Kass, Helen Väljaste, Kaisa Kerner, Kaija Mägi, Maria Bulak, Anette Johanna Kadakas, Brita-Stiina Sarv ja Liina Viies! Samuti täname droonioperaatorit Mark Meikast ning geodeeti Rauno Näppi, kelle abiga Viimsi kooli logo kavand staadionile sai!
Liisi Sulbi
Viimsi kooli kommunikatsioonijuht
Viimsi kooli koosõppepäeval loodi hiigelsuur kooli logo Foto: Mark Meikas