Viimsi Artium rikastab meie elu mitmekülgsusega

19. aprill 2024
foto

Kolmapäeval, 17. aprillil toimunud vallavalitsuse istungil tutvustas SA Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artiumi uus juht Andreas Väljamäe asutuse 2023. aasta majandusaasta aruannet.  

Alates Viimsi Artiumi avamisest aastal 2022 on keskus tõmmanud kohalikku ja rahvusvahelist tähelepanu, meelitades Viimsisse mitmekesist kultuuri- ja haridusprogrammi, täis kontserte, teatrietendusi ja kogukonnasündmuseid.  

2023. aasta jooksul toimus Viimsi Artiumis üle 400 sündmuse, mida külastas kokku üle 60 000 inimese, suurem osa neist rendisündmused ja väiksemas mahus ka Artiumi oma programm. Pileteid müüs Artium 70 000€ väärtuses.  

Aasta tipphetk oli Artiumi päris esimene kaasproduktsioon teatri vallas – Elmo Nüganeni lavastus „Dissonantsed" mille Viimsi Artium tõi lavale koostöös Nargenfestivali ja Tallinna Filharmooniaga. Ühisprojekt sai publikult sooja vastuvõtu, mis omakorda näitab Viimsi Artiumi professionaalset võimekust korraldada olulisi kultuuriproduktsioone. 

„Analüüsides Artiumi eelmise aasta piletimüügi käivet, näen suurt võimalust publiku kasvatamiseks. Seniajani on olnud vähe sündmuseid nooremale publikule ning just seetõttu on plaanis alates sügisest käivitada uued sündmustesarjad, mis ka neid kõnetaks. Lisaks lasteetendustele ja -kontsertidele on sügistalvel ees ootamas põnevad muusikalised ja kunstilised elamused täiskasvanutele. „Soovime, et Viimsi elanik harjuks ära, et kvaliteetse kultuurielamuse saamiseks ei pea enam kodust kaugele sõitma. Lisaks peaks kvaliteetne programm meelitama publikut ka Tallinnast ja kaugemalt,“ kirjeldab Artiumi juht Andreas Väljamäe uue hooaja plaane. 

„Oma programmi loomine eeldab aga vastavat tegevustoetuse baasi ja võimalusel erasektori kaasamist. See pole lihtne, aga atraktiivse programmi puhul võimalik,“ lisab Väljamäe. 

Viimsi Artiumi tulu oli eemisel täispikal tegevusaastal 926 387 eurot, millest 32% moodustab ruumide ja tehnika lühiajaline rent jms. Rendi ja piletitulu suurendamiseks kavatseb Artium lisaks mitmekülgsele kultuuriprogrammile investeerida ka infrastruktuuri täiustamisse, et muuta hoone veelgi atraktiivsemaks nii kohalikule kui ka rahvusvahelisele korraldajale. „2024. aastal on fookuses ligipääsetavuse ja jätkusuutlikkuse arendamine ning uute partnerlussidemete loomine,“ ütleb Väljamäe. 

Vallavalitsus kinnitas SA Kultuuri- ja hariduskeskuse Viimsi Artiumi möödunud aasta majandusaasta aruande.

Jane Saks
avalike suhete osakond

Foto: Tiit Mõtus