Vallavalitsus kinnitas Viimsi valla munitsipaallasteaedade arengukava

23. mai 2024
Lasteaed

23. mail kinnitas vallavalitsus istungil protokollilise otsusega Viimsi munitsipaallasteaedade arengukava aastateks 2024-2027.

Viimsi valla munitsipaallasteaiad (MLA Viimsi lasteaiad) on koostanud uue arengukava aastateks 2024–2027, milles keskendutakse organisatsiooni sisemisele arengule ja tõhususe tõstmisele. Arengukava põhineb varasemal 2020-2023 tegevuste analüüsil ning toetub valdkondlikele suundadele, mis ulatuvad personalijuhtimisest ja ressursside paremast kasutamisest õppe- ja kasvatustöö uuenemiseni.

Arengukava kohaselt loob MLA Viimsi lasteaiad innovaatilist ja lapsest lähtuvat õpikeskkonda, mis toetab lapse mitmekülgset arengut ja tulevikuoskuste kujunemist. Missiooniks on olla koht, kus iga laps on oodatud ja tema eripära märgatud ning toetatud.

Arengukavas rõhutakse lapse osaluse olulisust õppetegevuse planeerimises ja keskkonna loomises, pannes rõhku õppimisele, mitte õpetamisele, mis julgustab laste osalust ja arvamuse avaldamist. Õppe- ka kasvatustöös pööratakse suuremat tähelepanu õuesõppe võimalustele, digiõppele ja koolieelsele ettevalmistusele, tagades seeläbi sujuva ülemineku kooli.

Plaan on  uuel perioodil investeerida keskkonnasõbralikku tehnoloogiasse, parandada organisatsiooni sisekliimat, edendada koostööle orienteeritud sisekultuuri  ja kasutada eelarvevahendeid säästlikult. Plaanis on laiendada rahvusvahelist koostöövõrgustikku ning kasutada projektipõhist õpet, mis toetab lasteaiapere üldist arengut ja uuendusmeelsust.

Haridusvaldkonna abivallavanema Katrin Markii sõnul ei ole uus arengukava ei ole ainult dokument, vaid strateegiliste valikute ja otsuste peegeldus, mis aitab Viimsi munitsipaallasteaedadel pakkuda paremat hariduskeskkonda.

„Meie kõigi ühine soov on see, et Viimsi lapsed saaksid käia parimas lasteaias, mis toetab meie laste arengut parimal võimalikul moel. Usun, et MLA Viimsi lasteaiad ambitsioonikas strateegiline tulevikuvaade aitab tagada nii laste kui ka töötajate heaolu,“ ütles Katrin Markii.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond