Riigimetsa majandamise keskuse kirde regioonis töötab kaks metsaülemat

5. aprill 2024
foto

Riigimetsa majandamise keskus (RMK) tegi ümberkorraldusi oma töös ning metsaosakonda kuulunud metsaülemad kuuluvad nüüd RMK regioonide (kirre, kagu, edel) koosseisu. Selle muudatusega soovime liikuda regioonipõhise juhtimise poole, kus samaliigilised tööd on RMK siseselt koondatud ühte struktuuriüksusesse ning regiooni juht vastutab oma meeskonnaga laiemalt regiooni territooriumil toimuvate tegevuste eest.

Vastavalt RMK uuele arengukavale tegutseme visiooniga, et RMK erinevad tööd, sh metsatööd, oleks veelgi põhjalikumalt, laiapindsemalt ja kõigi võimalike osapooltega kooskõlastatult planeeritud ja tehtud.  

Kõik tööde etapid nagu planeerimine, läbirääkimine ja tööde tegemine on nüüdsest ühes kohas – regioonis. Kogu süsteemi toimimise eest vastutab regiooni juht – kirde regioonis on selleks regiooni juht Avo Siilak.

Kirde regioonis töötab kaks metsaülemat: 
Andrus Kevvai, kelle tööpiirkond on Loksa ja Maardu linn, Tallinnast Pirita ja Lasnamäe; Anija, Jõelähtme, Kose, Kuusalu,  Raasiku, Rae ja Viimsi vald ning Rakvere linn ja vald, Haljala, Kadrina, Tapa, Vinni, Viru-Nigula ja Väike-Maarja vald.

Peeter Puhke, kelle tööpiirkond on Paide linn, Järva ja Türi vald ning Narva, Narva-Jõesuu, Kohtla-Järve ja Sillamäe linn ning Alutaguse, Lüganuse, Toila ja Jõhvi vald. 

Regiooni metsaülemate peamised tööülesanded on: 

  • olla esmaseks kontaktiks kohalikul tasandil; 
  • kooskõlastada regiooni nimel planeeringuid, ehitiste projekte ning projekteerimistingimusi ja ehituslubade ning kasutuslubade taotlusi; 
  • pidada läbirääkimisi piiratud asjaõiguse ja kinnisasjade omandamiseks; 
  • sõlmida erateede kasutamiseks pikaajalisi kokkuleppeid ja asjaõiguslikke kasutuslepinguid; 
  • sõlmida lühiajalisi võlaõiguslikke maakasutuslepinguid kehtestatud hinnakirja alusel ja jälgida nende täitmist; 
  • sõlmida riigimaa jahindusliku kasutuse lepinguid ja esindada RMK-d jahindusnõukogudes; 
  • anda kasutusse RMK metsateid, -sihte ja laoplatse ning muid kinnisasju, näiteks mittekommertsürituste pidamiseks. 

Endiselt räägib RMK kohalikega läbi kodulähedaste metsade majandamistööd ning koostab pikaaegsed majandamiskavad koostöös kohaliku kogukonnaga. Seda tööd veab eest kaasamisspetsialist Alar Süda.  

Tema ülesandeks on:  

  • määratleda kõrgendatud avaliku huviga piirkondi; 
  • pidada arvestust ja nõustada regiooni juhte üldplaneeringu menetluses kokku lepitud ja RMK siseste kõrgendatud huviga alade (edaspidi KAH ala) määramise küsimustes; 
  • koostada KAH alade pikaajalisi metsatööde kavasid; 
  • korraldada RMK plaanitavate metsatööde, metsaparandustööde jt tutvustamist huvitatud osapooltele jms; 
  • olla esimeseks kontaktiks, kelle poole KAH alade asjus pöörduda.  

Maade ja ehitistega seotud toimingud (nt kinnisasjade omandamine, üleandmine, võõrandamine ja pikaajaline kasutusse andmine, servituutide seadmised), millega senine metsaosakond tegeles, liikusid kinnisvaraosakonda. Nende kontaktid leiab siit.

Kui tekib küsimus, kelle poole tuleks ühes või teises riigimetsaga seotud küsimuses pöörduda, palun võtke ühendust oma piirkonna metsaülemaga või regioonijuhiga. Samuti võib saata kirja aadressil kirde.regioon@rmk.ee, millelt see edasi õige töötajani suunatakse. 

Kõigi eelpool nimetatud töötajatega saab ühendust kontaktidel: 
*metsaülem Andrus Kevvai: e-post andrus.kevvai@rmk.ee, tel 506 6931 
*metsaülem Peeter Puhke: e-post peeter.puhke@rmk.ee, tel 503 8772 
*kaasamisspetsialist Alar Süda; e-post alar.suda@rmk.ee, tel 506 1698 
*regioonijuht Avo Siilak: e-post avo.siilak@rmk.ee, tel 506 6036 

Avo Siilak
RMK kirde regiooni juht

Foto: Maris Markus