Rahvusvahelisel muusikapäeval toimuvad Viimsis tasuta kontserdid

27. sept 2023
muusika

1. oktoobril, selle aasta muusikapäeval, toimub Eestis ligi 60 erinevat kontserti. Viimsis saab nautida kolme tasuta muusikasündmust. 

Rahvusvahelise muusikapäeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu muusikavaldkonnale, tõsta esile valdkonnas tegutsevaid muusikuid ja panna märkama mitmekesist helide maailma meie ümber. Sellel aastal on Eestis toimuva muusikapäeva programmi kirja pandud 57 üritust 11 maakonnas. 1.oktoober on pühapäeval, miks pakub hea võimaluse kogu perega muusika nautimiseks. Muusikapäeva programmi rikastavad Viimsi, Narva, Tabasalu, Kehra, Mustvee, Tõrva, MUBA muusikakoolide ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia noored artistid. 

Pühapäeval, 1. oktoobril toimuvad rahvusvahelise muusikapäeva kontserdid Viimsis:  

Kell 11 Viimsi Artiumi kammersaalis “Nooruse vägi”, esinevad Viimsi muusikakooli õpilased
Kell 13 Viimsi raamatukogus, esinevad Maire Eliste muusikakooli lapsed
kell 17 Viimsi huvikeskuses, esinevad Marie-Helen Aavakivi-viiul ja Anneli Tohver -klaver

Kontsertidele sissepääs tasuta

Muusikapäeva kogu programmist leiab nii tasuta kui tasulisi sündmusi. Kogu programmiga saab tutvuda muusikapäeva kodulehelt

Muusikapäeva lahutamatuks osaks on valdkonna säravamate tegijate tunnustamine. Sellel aastal tehakse seda suure muusikamänguga. Rahvusvahelise muusikapäeva suursündmusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis esitatakse kauneid teoseid ning jagatakse välja iga-aastased kauaoodatud Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad. Kõigil muusikasõpradel on võimalik Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pidulikust tähistamisest osa saada Eesti Televisiooni vahendusel või sündmuse keskel kohapeal. Selleks on müügil eksklusiivsed piiratud koguses pääsmed Fienta keskkonnas. 

Rohkem infot: Rahvusvahelise muusikapäeva koduleht.
Foto: Rene Jakobson

 

Ott Kask
kultuuritöö peaspetsialist