Peatus.ee reisiplaneerija uuenes!

08. juuli 2020
veebivaade

Fotol: Veebivaade peatus.ee lehelt

Maanteeamet avaldas juuni lõpus uue ja kaasaegse reisiplaneerija https://peatus.ee/. Uus leht on kaasaegsema ülesehitusega ning ootab kõiki huvilisi seda kasutama. Paralleelselt senise lehega toimib kuni juulikuu lõpuni vana reisiplaneerija keskkond.

Kui varasemalt olid kasutuses eraldi veebileht arvutile ja nutiseadmele, siis nüüd on kogu lahendus koondatud ühele aadressile https://peatus.ee/. Reisiplaneerija lehe paigutus muutub vastavalt kasutatava seadme ekraani suurusele ja nii saab uut portaali kasutada arvutis kui telefonis.

nuti
Nutiseadme vaade: võimalik on peatusi otsida GPS-i põhiselt (läheduses asuvad), sisestada kindlad peatused ja vaadata soovitava reisi infot.  

Uues süsteemis saab kavandada reisi asukohtade vahel ja portaal pakub mõistlikumate ümberistumistega reise. Võimalus on teha valikuid nii erinevate ühistranspordiliikide lõikes (buss, troll, tramm, rong, laev) kui ka erinevate transpordiviiside lõikes (ühistransport, jalgsi, rattaga, autoga).

Edaspidi on Maanteeametil kavas lisada reisiplaneerijasse ka ühistranspordi reaalaja info. Süsteemi täiendatakse järk-järgult edasi, et muuta avaliku teenuse kasutamine lihtsamaks ja mugavamaks, et rohkem inimesi eelistaks auto asemel kasutada ühistransporti.

Head reisiplaneerija kasutamist! Ja selleks, et uut reisiplaneerijat veelgi paremaks muuta, ootab Maanteeamet kõikidelt tagasisidet oma kodulehel.