Parvlaevaühendust Prangliga osutab järgmised neli aastat senine vedaja Tuule Liinid OÜ

7. okt 2020
wrangö

Viimsi vallavalitsus otsustas täna toimunud istungil sõlmida Tuule Liinid OÜ-ga lepingu, mille kohaselt jätkab ettevõte parvlaevaga „Wrangö“ reisijate teenindamist Leppneeme-Kelnase liinil järgmised neli aastat. Selleks perioodiks tellib vald ettevõttelt ligi 2,4 miljoni euro eest kokku 6000 reisi Viimsi poolsaare ja Prangli saare vahel.

Sõlmitava lepingu kohaselt jätkab vedaja senise sõidugraafikuga ehk nädalas toimub kokku neliteist edasi-tagasi reisi. Samuti ei ole vallal lähiajal plaanis üle vaadata sõidupiletite hindasid ega Prangli püsielanikele kehtestatud soodustingimusi. Piletihinnad Leppneeme ja Prangli vahelisel praamiühendusel on püsinud muutumatuna alates 2014. aastast. Reisija täispilet maksab kuus eurot ning saare püsielanikule üks euro, sõiduauto ülevedu vastavalt 50 ja 10 eurot. 2019. aastal sõitis mandri ja Prangli vahelisel liinil kokku 30 tuhat reisijat ning veeti üle 747 sõidukit.

Tänavu talvel viis Viimsi vald läbi riigihanke Leppneeme-Kelnase liinil vedaja leidmiseks ja sellele laekus kaks pakkumist. Suvel lõpetas vallavalitsus hankemenetluse võitjat välja kuulutamata, kuna see ei oleks taganud vallale soodsaimat lahendust ja vald otsustas reisijateveo jätkamiseks otselepingu sõlmimise kasuks. Otselepingu sõlmimise aluseks võeti hankel sisuliselt parima pakkumise teinud Tuule Liinid veohind.

Tuule Liinid kasutab Prangliga püsiühenduse pidamiseks Eestis Reval Shipbuilding OÜ laevatehases spetsiaalselt Leppneeme-Kelnase liini tarbeks ehitatud ja 2013. aastal vettelastud parvlaeva Wrangö. Laeva omanik veeteede amet sõlmib reederiga ehk reisijateveo korraldajafirma Tuule Liinid OÜ-ga lepingu, millega ettevõte võtab enda kanda kohustused ja vastutuse laeva meresõiduohutuse alase korraldamise ja tehnilise teenindamise eest.