Muuli tee kergliiklustee saab uue katte

11. juuni 2024
Muuli tee

Peatselt algavad Muuli tee kergliiklustee asfaltkatte remonditööd lõigul Miiduranna tee 44 kuni Rohuneeme tee. Tööde käigus uuendatakse Muuli tee kergliiklustee asfaltkatendit uuendusliku mössi tehnoloogiaga. 

Käesoleval nädalal toimuvad juba esimesed eeltööd ehk eemaldatakse ajutiselt sõiduteed ja kergliiklusteed eraldavad jalgrattatee tõkised ja painduvad püsttähised. Tööd Muuli teel peaksid lõppema hiljemalt 30. juuniks, kuid tööde täpne toimumine sõltub ilmastikust. Teelõik avatakse liiklusele paar tundi pärast remonttöid.

Tööde ajal on piirkonnas kehtestatud ajutine liikluskorraldus. Palume kõigilt liiklejatelt ja piirkonna elanikelt mõistvat suhtumist. 

Mis on möss?

Möss on kindla retsepti järgi külmalt segatud peeneteralise killustiku, emulsiooni ja lisandite segu mis kantakse õhukese kihina teekattele. Klaasfiiberkiu ja lateksi lisamisel tagatakse mössi kattele elastsed omadused. 

Möss võrrelduna freesimise ja asfalti ülekattega paiskab õhku 83% vähe CO2, kulutab 63% vähem energiat, kasutab 76% vähem killustiku uue kulumiskihi ehitamisel. Töid viib läbi Üle OÜ, kasutatava tehnoloogiaga on võimalik tutvuda YouTube’i videos.

Transpordiamet remondib sel aastal mössiga ka Leppneeme teed. Nende tööde toimumise aeg avaldatakse esimesel võimalusel. Eelmisel aastal kasutati sama tehnoloogiat Muuli tee kergliiklustee asfaltkatte remondiks lõigus Ranna tee kuni Varju tee ning see on ennast õigustanud.

Rait Parve
transpordi vanemspetsialist