Mõtle kaasa Tammede pargi laiendamise osas

4. märts 2024

Igal viimsilasel on võimalik avaldada läbi veebiküsitluse arvamust ja rääkida kaasa Haabneemes asuva Tammede pargi laiendamise ja üheksa elamukrundi planeerimise teemal. Küsitlusele saab vastata kuni 31. märtsini.

Tammede park asub Haabneeme alevikus Tammepõllu tee ja Randvere tee ristmiku piirkonnas, Viimsi gümnaasiumi kõrval. Põhjaküljes piirneb Tammede park kahe erakinnistuga (Anso ja Lubjametsa), kolmas erakinnistu Tammikumetsa piirneb Hundi teega. Kinnistutel asub suurte tammedega puistu. Nimetatud kinnistute omanikud on jõudnud 10 aastat kestnud eeltöö tulemusel lahenduse osas kokkuleppele ja teinud nüüd vallale ühiseettepaneku kaaluda alale detailplaneeringu koostamist. Enne planeeringu algatamist soovib vallavalitsus kaasata kogukonda, et selgitada välja kogukonna seisukoht ja arvamused, mida esitatud ettepaneku puhul arvesse võtta. Vastavalt Viimsi valla kehtivale üldplaneeringule on tegemist metsamajandusmaa (tähis kaardil MM) juhtotstarbega alaga, mis ei ole avalikus kasutuses. Rohevõrgustiku teemaplaneeringuga on alale valdavas ulatuses kehtestatud haljastu nr 15.

Vallavalitsusele esitatud ettepanek näeb ette, et kolm eramaa omanikku võõrandaksid valdava osa oma metsamaast vallale Tammede pargi laienduseks, kuid nad soovivad planeerida iga maaomaniku kohta kolm elamuühikut (kokku üheksa ühepereelamumaa krunti). Kruntide juurdepääsud saab lahendada olemasolevate tänavate kaudu. Planeeringuga tahetakse lahendada elamukruntide hoonestamise tingimused, tänavavõrgustik, pääsud igast suunast parki ja tänavavalgustuse rajamine Lehtpuu ning Lehtmetsa teele.

Tammede pargi laiendus võimaldab luua Viimsi gümnaasiumi suunast jalgteeühendused Hundi teega ja liita pargi koosseisu olemasoleva tammedega puistu. Tammede pargi laiendamise käigus võõrandatakse eraomandist vallale 4,33 hektarit. Pargi serva, Lehtpuu tee ja Lehtmetsa tee äärde soovitakse ettepaneku kohaselt luua 9 elamumaa krunti, mis on kokku 22,5% võimaliku planeeringuala kinnistute pinnast. Vallale võõrandatakse ettepaneku kohaselt võimalikust planeeringualast 77,5%.

Küsitlus on leitav veebiaadressilt www.surveymonkey.com/r/tammedepark.

Alar Mik
abivallavanem