Eesti esimene sviitidega hooldekodu avab Viimsis uksed

14. Sept 2020
pilt

Septembris avab Viimsis uksed 130-kohaline Eesti kaasaegseim Pihlakodu eakatekodu, milles on ka esimesed terrassidega sviidid. Kohtade broneerimine Viimsi Pihlakodusse on alanud. 

Pihlakodude juhi Kadri-Ann Tivase sõnul on ettevõtte eesmärk juurutada Eesti eakate hoolekandes uus kvaliteeditase ning kokku tõuseb uue eakatekodu avamisega kohtade arv Pihlakodudes pea neljasajani. “Vajadus tänapäevaste eakatekodude järele on suur – tänaseks, mil uus esinduslik hoone saab veel alles viimast lihvi, on üle kolmandiku kohtadest Viimsi Pihlakodus juba broneeritud,” kinnitas Tivas, kelle sõnul soovitakse uus hooldekodu elanikega täita järk-järgult järgmise aasta esimeseks pooleks.

"Viimsi Vallavalitsusel on hea meel tervitada vallas uut kvaliteetset sotsiaalhoolekandeteenuse osutajat. Kvaliteetsete teenuskohtade olemasolu vallas annab tuge kohalikule omavalitsusele sotsiaalteenuste korraldamisel ja muudab kättesaadavate teenuste ringi laiemaks," ütles Viimsi valla abivallavanem Annika Vaikla ja lisas, et üldhoolduse teenuskohtadele on Eestis suur nõudlus ja Viimsi vallal on vedanud, et alates septembrist on meie piirkonnas lausa kaks kvaliteetset teenusepakkujat. "Viimsi Pihlakodu poolt pakutav loob juurde võimalusi viimsilastel teenust vajavale eakale abi leida kodu läheduses, nii saab oma lähedast rohkem külastada ja säilib tihe suhtlus," lisas abivallavanem Annika Vaikla. 

Viimsi Pihlakodu pakub ööpäevaringset üldhooldusteenust kolmes erinevas hooldusabivajaduse raskusastmes, dementsussündroomiga eakate hooldust ja samuti intervallhooldust, mis võimaldab anda lähedastele lühiajalist puhkust. 

Pildi kirjeldus

Nagu teised Pihlakodud, saab ka Viimsi eakatekodu vajadusel nii korruste kui väikesemate üksuste kaupa isoleerida, mis aitab piirata haiguspuhangute korral viiruse levikut. Kuutasud uues eakatekodus algavad 990 eurost, sõltudes kohtade arvust toas ning hooldusabi vajaduse astmest. Ühe-, kahe-, ja kolmekohaliste tavatubade kõrval on seal Eesti esimesed privaatsed 1-toalised terrassiga sviidid, kus on rohkelt ruumi, luksuslikum sisustus ning omaenda isiklik köögi- ja istumisala. Sviidid asuvad eraldi hoone osas, kuhu on elanikel ka võimalik iseseisvalt tulla-minna. Eakatekodus on kaasaegse sisustusega eluruumid, oma raamatukogu, saun, massaaži- ja protseduuriruumid ning avar saal üritusteks. Värske toit valmib oma köögis toitumisterapeudi iga nädala kohta eraldi loodud menüü alusel.

Viimsi Pihlakodu projekteerisid arhitektid Inno Vanaselja ja Lauri Nõmm ning hoonet ehitab AZELTA Projekt. Arendust rahastasid BaltCap Growth Fund ja Swedbank pensionifondid.

Pihlakodu ketti kuulub täna 180-kohaline esinduslik Tabasalu eakatekodu ja Tallinna moodsaim 85-kohaline Nõmme Pihlakodu. Septembriks valmib Pihlakodul Viimsis uus, Eesti moodsaim 130-kohaline eakatekodu.