14 dets

Väärikate ülikool: Timo Oja

Viimsi Artium

Tartu ülikooli juhitud väärikate ülikooli programmid toimuvad kokku 15 piirkonnas üle Eesti ning uus õppeaasta Viimsis on juba alanud. Traditsiooniliselt toimuvad kõigis piirkondades kord kuus auditoorsed loenguprogrammid.

Viimsi väärikate ülikooli kolmas kohtumine toimub 14. detsembril kl 13 Viimsi huvikeskuse suures saalis. 

Detsembris, aasta pimedaimal kuul, toimub loeng teemal „Unetarkus: praktilised nõuanded paremaks uneks”. Loengu annab Timo Oja, kes on innukas uneteaduse uurija ning omandanud sertifikaadi rahvusvaheliselt tuntud Precision Nutrition programmis "Sleep, Stress and Recovery Coach". Olles ise kimpus kogu öö rahulikult magamisega, on see teda suunanud otsima erinevaid põhjuseid ja praktilisi lahendusi, mis aitavad tagada ka stressirohketel perioodidel rahuliku une. Loengus tuleb lähemalt juttu erinevatest uneharjumustest ja -rutiinidest. Räägitakse ka sellest, mis toimub aju ja kehaga magamisel ning mis rolli täidavad erinevad unestaadiumid. Lisaks annab Timo mitmeid praktilisi tööriistu ja soovitusi pingelisteks perioodideks.

Liikumisaasta puhul on vallavalitsuse kultuuriosakond planeerinud iga sügissemestri 1.5 tunnise loengu keskele 15-minutilise liikumispausi, kus kogenud tervisejuht näitab ette harjutusi, mida võimalik absoluutselt kõigil, ettevalmistuseta ja saalitoolidel teha.

Viimsi väärikate ülikooli 2023/24 õppeaasta loengud toimuvad kord kuus neljapäeviti kell 13-14.30.

Selle sügise loengud toimuvad:

  • 19. oktoobril Viimsi Artiumi suures saalis,
  • 16. novembril Viimsi Artiumi kammersaalis,
  • 14. detsembril Viimsi huvikeskuse suures saalis.

Registreerimine loengutesse on avatud kodulehel ut.ee/et/sisu/vaarikate-ulikool-viimsi-vallas. Lisainfot saab e-posti teel kadri.sild@viimsivv.ee või telefonil 602 8880

 

LISAINFO

Kadri Sild
peaspetsialist
602 8880
kadri.sild@viimsivv.ee