Viimsi valla koolide esimene teemapäev „Meeled toidu tajumisel“

9. mai 2024
foto

17. aprillil toimus Viimsi koolis kooli ShoolFood4Change meeskonna eestvedamisel üle-vallaline teemapäev „Meeled toidu tajumisel“. Üritusel osales valla kõikide Viimsi koolide 4. klassidest kokku 13 kolmeliikmelist meeskonda.

Teemapäeva juhtisid Tallinna ülikooli teadusköögi õppejõud Jaana Taar ja Kristi Paas. Õpilased said teada, millised tegurid mõjutavad inimese psühholoogilist ja meelelist kogemust toiduga, sealhulgas näiteks tekstuuri ja välimuse tunnetamist.Vahvate katsetuste käigus said õpilased nägemise, kuulmise, katsumise, maitsmise ja lõhna põhjal arvata erinevaid toiduaineid.

Teadmiste kinnistamiseks mängiti Quizleti mälumängu, mille võitis Viimsi kooli 4.d klassi võistkond koosseisus Hanna, Emilia ja Georg Aaron. 2. koht kuulus Püünsi kooli 4.b klassile, kuhu kuulusid Sienna, Juhan, Erik. 3. koht läks Viimsi kooli 4.e klassile koosseisus Isabel, Liisa ja Oskar.

Teemapäeval osalenud meeskondadest said n-ö eksperdid, kellele anti kaasa õppematerjalid, et oma koolis ja klassis tulevikus läbi viia samalaadne teemapäev. Teemapäeva idee autor oli Kersti Ojassalu ning projekti aitasid ellu viia Marika Seppor ja Kairy Nahkur.

Marika Seppor
Viimsi kooli ShoolFood4Change eestvedaja