Viimsi Raamatukogus saavad nüüd lugejad ise raamatuid laenutada

13. Okt 2021
Pildil vallavanem ja abivallavanem uut raamatulaenutusaparaati proovimas

Sellel nädalal paigaldati Viimsi Raamatukogusse uus iseteeninduse laenutusautomaat. See on esimene iseteenindusterminal maailmas, mis on täielikult disainitud ja arendatud Eesti ettevõtete poolt koostöös Eesti raamatukogudega. 

Laenutusautomaadi kasutamine on kiire ja lihtne. Tuleb ennast tuvastada ID-kaardil oleva vöötkoodi abil, asetada kõik soovitud raamatud korraga kioskil märgistatud raamatute lugemisalale ja kinnitada laenutus. Laenutuse lõpus saab valida, kas soovid laenutuskviitungit trükituna, e-postiga või ei soovi üldse. Laenutuskviitungil on kirjas laenutatud raamatud ning nende tagastamise tähtaeg. 

Abivallavanem Annika Vaikla sõnul on iseteeninduse laenutusautomaadi kasutuselevõtt on uus etapp Viimsi Raamatukogu üleminekul RFID UHF-i tehnoloogiale. Kuna raamatukogu lugejate arv on viimastel aastatel pidevalt kasvanud, on järgmise etapina plaanis kasutusele võtta uus ja tänasest oluliselt suurema mahutavusega iseteeninduse tagastusautomaat. 

Raamatukogu ootab kõiki lugejaid uut iseteeninduse laenutusautomaati proovima. Kioski leiate raamatukogu esimese korruse saalist, ajakirjade riiulite kõrvalt. 

Teksti autor: Tiiu Valm, Viimsi raamatukogu direktor
Foto autor: Sandra Rohesalu