Teavita „higistavatest“ teelõikudest

28. juuni 2022
Higistav teelõik

Saabunud kuumalaine avaldab kõige muu kõrval mõju ka teedele, muutes need pigiseks, kleepuvaks ja libedaks. Märgates sellist teelõiku, tuleks kohe teavitada valla teemeistrit telefonil 5301 5855 või viimsivald@trev2.ee.

Kuumalaine suurimad mõjud teedele on seotud pinnatud (bituumeni ja graniitsõelmete katted) ja ka üle pinnatud (asfaltbetoonile on kantud pinnatud kiht peale) teelõikudega, kus kuumuse mõjul imbub bituumen teekatte pinnale. Rahvakeeli öelduna hakkab tee nö „higistama“. Seda nähtust esineb rohkem suurema koormusega teelõikudel, ristmikel ja aladel, kus toimub rohkearvuline manööverdamine aga ka mõndades jalakäijatele mõeldud piirkondades. Viimsi valla teehooldaja AS TREV-2 Grupp on puistamas teedele sõelmeid ja liiva, et olukorrale leevendust tuua. Selle osas tasub olla tähelepanelikud jalg- ja tõukerataste ning rulluiskudega liiklejatel.

Valla teemeister soovitab võimalusel mitte sõita teedel ühes jäljes, vaid valida sõiduraja ulatuses ala, kus teekate poleks pigine. Vältida tuleks kohtasid,  kus pinnatud teekate on purunenud. Suure kuuma ajal on oluline võimalusel mitte teostada raskevedusid pinnatud kattega teedel, sest lahtine bituumen kleepub ratastele ja rebib kaasa pinnatud kihti. Kindlasti on oluline kuuma ilmaga mitte oma neljajalgseid sõpru viia kuumale asfaldile jalutama.

Kui märkate sellist „higistavat“ teelõiku, teavita sellest kohe teemeistrit ööpäevaringsel telefonil 5301 5855 või viimsivald@trev2.ee.  Viimasest tulenevalt palume jalgrataste, tõukside ja rulluiskudega liiklejatel olla teeolude osas eriliselt tähelepanelikud.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond