Aktiivselt tegutsev bowlinguklubi

20. nov 2023
foto

Viimsi Pensionäride Ühenduse (VPÜ) bowlinguklubi on tegutsenud juba 15 aastat. Igal aastal osaleme eakatele korraldatud võistlustel nii Tallinnas, Tartus kui ka Helsingis. 

Oktoobri lõpus olime sõpruskohtumisel Helsingis, kus mõistsime, mida võib teha harjutamine ja head tingimused. Helsingi võistkonnas oli mitmeid mängijaid, kes on alaga tegelenud üle 50–60 aasta. Klubis on neil üle 200 aktiivse tegutseja, kelle käsutuses on 36 rajaga hall. Klubi liikmed maksavad aastamaksu, mis võimaldab harjutada igapäevaselt kuus tundi päevas. Mõned vanemad tegijad ei käigi harjutamas, sest võistlusi on nii sageli, et ainuüksi neist piisab vormi hoidmiseks. 

Oluline vahe on ka mängupallidel. Soomlased kasutavad eranditult isiklikke vindipalle, mille tabamisefektiivsus on oluliselt suurem meie kasutatavaist otsepallidest. Meil on vaid üks võistleja, Väino Tomingas, kes kasutab vindipalle ja tema tulemus oli ka kõige lähemal soomlaste tippudele (üldarvestuses 4.). Vindipallid vajavad aga eriliselt määritud radu, mida suudetakse tagada vaid Tallinnas Akadeemia tee mängusaalis.

Kui soomlastega on meie taseme vahe suur, siis Eesti eakaaslastega võisteldes oleme tavaliselt võistkondlikult saanud kolme parema sekka. Oktoobri alguses osalesime Tartus korraldatud võistlustel, kust õnnestus napilt Tartu spordiveteranide koondist edestades karikas Viimsisse tuua. Seal osales viis võistkonda – 29 meest ja 17 naist – ning meie mängijad said individuaalselt igat karva medaleid. 

Meie klubi korraldab novembris võistlust Viimsi Kuul, kus osalevad ka Tallinna linnaosade võistkonnad ja Tartu spordiveteranid. Sel aastal tuli Viimsi klubi Haabersti ja Kesklinna võistkondade järel kolmandaks.

Olen kuulnud pisut üleolevat suhtumist bowlingusse ning arvamusi, et ala ei nõua erilist liikumist. Helsingis võisteldes oli mul õhtuks tehtud 14 400 sammu, seda 5,5-kilost bowlingukuuli sõrmede otsas tassides.

Peka Ringo
VPÜ bowlinguklubi esimees