Välissuhted

Viimsi vallal on ametlikud sõprussuhted ja lepingud sõlmitud sõsaromavalitsustega - Täby (Rootsi) 1991. a, Ski (Norra) 1992. a, Porvoo (Soome) 1994. a, Sulejowek (Poola ) 2004. a, Barleben (Saksamaa) 2004. a ning Ramat Yishai (Iisrael) 2012. a.

Porvoo linnaga on sidemed kõige tihedamad, sest Soome on meile lähemal kui Rootsi või Norra. Täby ja Ski kommuun on abistanud meie lasteaeda, koole ja perekeskust. Sõprussidemed on loodud ka Poolas Sulejoweki linnaga ja Saksamaal Barlebeni linnaga. 

Porvoo

Aadress: Raatihuoneenkatu 9, Porvoo 06101, Soome
www.porvoo.fi

Porvoo ja Viimsi on sõlminud koostöölepingu aastal 1993.
Eriti tihedad on sidemed Porvooga kultuurivallas. Kordamööda korraldavad nii Viimsi kui Porvoo ühisi kevadisi laste lauluvõistlusi. Porvoos on käinud oma teadmisi täiendamas meie sotsiaaltöötajad ja lasteaednikud, kohalikul suvelaadal käisid käsitöömeistrid ja taidlejad. Viimsit on külastanud Porvoo pensionärid ja tantsutüdrukud.

Ski

Aadress: Idrettsveien 8, Postboks 3010, Ski 1402, Norra
www.ski.kommune.no

Viimsi Vallavalitsuse delegatsioon külastas Skid 2010. a kevadel.
Ski kaugus Oslost on sama, mis Viimsil Tallinnast ja elanikke kolm korda enam kui Viimsis. Linna eelarve aga on üle 10 korra suurem.
Kordamist vääriv on nende kooli (vaba kooli põhimõttel) ülesehitus ja korraldus. Samas oleks vahva vanaks saada Skis ja pääseda nende vanadekodusse. Vahva on ka Ski kaubanduskeskus, kus keskuse südames on klaasseintega 3 korruseline raamatukogu, ilmselt sellepärast pole selles keskuses ei chillijaid ega ka hängijaid, vaid kõik noored on raamatukogus.

Täby

Aadress: 18380 Täby, Rootsi
www.taby.se

Sulejówek

Aadress: ul. Dworcowa 55, 05-070 Sulejówek, Poola
www.sulejowek.pl

Sulejowek on sarnaselt Viimsiga pealinna lähedal. Koostöö on olnud eriti aktiivne skautide ja gaidide tasandil. On peetud ka ühiseid kunstilaagreid Naissaarel. Suur sarnasus on meil sõjaväe juhtide kaudu - meil kindral Laidoner, neil marssal Pilsudski. Pealegi olid mõlemad mehed ka sõbrad. Johan Laidoneri naine oli poolakas ja lemmikroad olid poola köögist.

Puente Genil

Aadress: Puente Genil, Córdoba, Hispaania
www.puentegenil.es/

Puente Genil on linn Hispaanias, Andaluusias, Cordoba provintis. Linnas on ligi 30 000 elanikku. Puente Genili linna ja Viimsi valla vahel sõlmiti koostööleping 10. detsembril 2018. aastal.

Barleben

Aadress: Ernst Thaelmann Strasse 22, D-39179 Barleben, Saksamaa
www.barleben.de

Ramat Yishai

www.ramat-yishay.com/BRPortal/br/P100.jsp

2012. aasta suvel sõlmiti Viimsi valla ja Ramat Yishai linna vahel Tallinna Sünagoogis koostööleping ametlike sõprussuhete edendamiseks.