Viimsis on Harjumaa üks odavamaid prügiveo hindasid

12. okt 2020
prügiveo hind

Sel suvel läks Viimsi vald üle korraldatud jäätmeveole ning olmeprügi äraveohind langes paljudele elanikele ligemale neli korda. Viimsi prügiveohinnad on Tallinna lähiümbruse omavalitsustest ühed odavamad.

Enne 1. augustit maksis eramajades enimkasutatava 140-liitrise segaolmejäätmete konteineri tühjendamine viimsilastele sõltuvalt teenusepakkujast kuni 4,36 eurot. Pärast korraldatud jäätmeveole üleminekut on uueks hinnaks kogu valla territooriumil (välja arvatud saared) 1,17 eurot tühjenduskorra eest, mis tähendab enamusele vallaelanikele ligemale neljakordset hinnalangust.

Võrdlesime korraldatud jäätmeveo raames segaolmejäätmete 140-liitrise prügikonteineri graafikujärgse tühjendamise hindasid Tallinna lähipiirkonna omavalitsustes.

Omavalitsus

140l konteineri tühjendamise hind (s.h KM)

Rae vald

1.00 €