Viimsi ettevõtluspäev tõi kokku pea 300 ettevõtlikku viimsilast

5. okt 2023
Ettevõtluspäev

4. oktoobri pärastlõunal toimus Viimsi Artiumis Viimsi ettevõtluspäev, mis tõi ühte saali kokku pea 300 kohalikku ettevõtjat ja ettevõtlusest huvitatut. 

Oma tervitussõnades ütles vallavanem Illar Lemetti, et Viimsis elab väga ettevõtlik rahvas. Seda kinnitab vallavanema sõnul see, et möödunud aastal Viimsi valla pikaajalise arengustrateegia raames läbi viidud rahulolu-uuringus toodi väga selgelt välja kogukonna soov, et see oleks hea paik ettevõtluseks. Suurt huvi ettevõtluse valdkonna vastu kinnitab ka see, et tänavu tuli ettevõtluspäev huviliste suure huvi tõttu Artiumi kammersaalist suurde saali ümber kolida. Ühtlasi kuulutas Illar Lemetti välja, et järgmine aasta on Viimsis ettevõtluse teema-aasta. 

Peeter Koppel

Ettevõtluspäeva avaettekade tegi majandusekspert Peeter Koppel, kelle ettekanne oli pealkirjastatud „Teistmoodi tegelikkus“. Oma teema sissejuhatuseks peatus Koppel inflatsiooni mõju meie igapäevaelule ja ettevõtlusele. Koppeli sõnul toimib majandus kõige paremini, kui on miskit kindlat, aga meil tuleb arvestada hetkel sellega, et majanduskeskkond ei ole sama, mis kümme aastat tagasi. 

Majanduses on Koppeli sõnul oodata keerulist perioodi ja selle pikkust on raske prognoosida. „On siiski üks indikaator ja see on, kui Äripäeva esikaanel ilmub pealkiri, et enam hullemaks minna ei saa,“ ütles Peeter Koppel. Ent rõhutades siiski, et majandus on tsükliline ja kõige olulisem on rasketest aegadest läbi tulemisel see, kui head on suhted ümbritsevate inimestega ning seepärast tuleks juba praegu lõpetada tropiks olemine. Lisaks soovitas Koppel investeerida energeetikasse.

Marge Tava

Järgmise ettekande pidas viimsilasest ettevõtja Marge Tava, kes rääkis oma teekonnast ettevõtlusmaailmas ja konkurentsi keerukustest. Tava avas tausta sellele, kuidas ta Fuudishi sotsiaalmeediakontode loomiseni peale Buduaari ajakirja ning selle kõrval tegemiste juurest jõudis. Lisaks rääkis Tava sellest, milline on Thormi brändi alt taimsete lihaanaloogide tootva OÜ Vegestari missioon ja tulevikuplaanid.

Viimasena pidas ettekande andmeteadlane ja ettevõtja Indrek Seppo tehistaibust ehk AI-st. Seppo avas seda enda isikliku loo kaudu. Seppo sõnul on tehistaibu areng alles algusjärgus, aga see saab olema lähiajal väga kiire. Järgmise viie aasta vaates saab olema kriitilise tähtsusega see, kuidas viia kokku ettevõtjad ja tehisintellekti mudelite tööd väga hästi tundvad inimesed. Suurimad muutused ootavad ees nii äri- kui ka haridusvaldkonda. 

Paneeldiskussioon

Ettevõtluspäeva võttis kokku paneeldiskussioon, kus oma mõtteid jagasid kohalikud ettevõtjad Kalle Schultz, Kristiina Sillaste ning vallavanem Illar Lemetti. 1983. aastast Viimsis elava Schultzi sõnul on siinse piirkonna areng olnud muljetavaldav. Vallavanem Illar Lemetti sõnul töötab 65% viimsilastest väljaspool valda, aga eesmärk võiks olla, et tulevikus 40% inimestest töötaks Viimsis. Ettevõtja Kristiina Sillaste sõnul on Viimsi väga hästi väljakujunenud elukeskkond. 

Vaata galeriid: Viimsi valla Facebookist

Heiko Leesment
avalike suhete osakond

Fotod: Margarita Sokolova