Merje Muiso: „Jalgpallihall vaadet Viimsile kindlasti ei riku.“

19. juuli 2023
Jalgpallihall

Planeeringute osakonna juhataja Merje Muiso lükkab ümber Kaur Lassi kriitika jalgpallihalli rajamise osas. Ühtlasi saab näha pilte, mis kinnitavad, et Tallinnast vaadet Viimsile jalgpallihall ei mõjuta.

Väide: vald on ekslikel alustel proovinud halli teha projekteerimistingimustega

Vastus: jalgpallihalli rajamiseks projekteerimistingimuste menetluse käigus selgitati, kas jalgpalli sisehalli rajamine on võimalik spordihalliks kavandatud maale läbi projekteerimistingimuste menetluse. Seda võimalust kaaluti, aga kui kaasamiste, laekunud arvamuste ja menetluse käigus saadud teabe kohaselt selgus, et see pole võimalik, alustati planeeringu koostamisega.

Väide: vald eksitab inimesi väitega üldplaneeringukohasusest

Detailplaneering on üldplaneeringu kohane, sest see täpsustab planeeringualal juhtotstarvete osakaalu. Planeeringualal on üldplaneeringus märgitud kolm erinevat otstarvet: tähisega AR juhtfunktsioon „üldkasutatavate hoonete reservmaa“ (tähistab riigi- ja omavalitsusasutuste ning üldkasutuses olevate sotsiaal-, haridus-, tervishoiu-, kultuuri- ja  spordiehitiste  maad), tähisega H juhtfunktsioon „haljasmaa“, tähisega Tk juhtfunktsioon „kergetööstuse maa“ (tähistab keskkonnasõbralike tööstusettevõtete ja nende juurde kuuluvate abi- ning laohoonete maa-ala).

Lisaks on üldplaneeringus märgitud teede juhtfunktsioon, mis ei ole maa-alaliselt tähistatud. Seega on üldplaneering näinud ette, et antud asukohas on võimalikud need erinevad maakasutuse juhtfunktsioonid. Need otstarbed jäävad ka avalikul väljapanekul olevas detailplaneeringus otstarveteks, kuid nende piire täpsustatakse.

Väide: jalgpallihall rikub Tallinnast Viimsi siluetti ja on vaadeldav ka Toompealt

Toompealt jääb Kannikese tee 1, 1a, 18 ja Kannikese tee katastriüksuste detailplaneeringu asukoha orientiiriks olev 44,23 m kõrgune korsten 9 km kaugusele ning ka selge ilmaga on silmapiiril paiknevat korstnat raske märgata. Kuna kavandatava halli kõrgus üle puudepiiri ei ulatu, siis mõju Toompealt Viimsi suunas avanevatele kaugvaadetele puudub. Vaade Toompea vaateplatvormilt (foto: Viire Ernesaks):
 Toompea

Linnahalli merepoolselt kailt on kaugus planeeritava alani ca 7,6 km. Korsten on silmapiiril märgatav. Kavandatava halli kõrgus üle puudepiiri ei ulatu ning mõju kailt Viimsi suunas avanevatele kaugvaadetele puudub. Vaade Linnahalli juurest (foto: Viire Ernesaks):

Vaade linnahalli juurest

Kokkuvõttes on selgelt näha, et jalgpallihall on kogukonnale oluline ja soov selles teemas kaasa rääkida, on kogukonnal olemas. Soovitan kindlasti kõigil seda teha kuni 31. juulini. Materjalidega saab tutvuda valla kodulehel ja Viimsi raamatukogus. Detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu toimub 16. augustil kell 16 Viimsi raamatukogu suures saalis.

Merje Muiso
planeerimisosakonna juhataja