Läti presidendiproua külastas Viimsit!

12. aprill 2019
Läti presidendiproua

10. aprillil külastasid Läti presidendi Raimonds Vējonise Eesti visiidiga seoses tema abikaasa Iveta Vējone ja Eesti presidendi Kersti Kaljulaidi abikaasa Georgi-Rene Maksimovski Randvere kooli ning Viimsi vabaõhumuuseumit. Presidendiprouale ja -härrale tegid koolimajas ekskursiooni 5. klassi õpilased Mia Meribel ja Mia-Liisa, kellega koos külastati raamatukogu, tutvuti 1.A klassi näitel VEPA käitumisoskuste mänguga ning põigati läbi ka kooli uuest ja moodsast moodulmajast.

“Proua Vējone on ise elukutselt õpetaja ja hariduse teemad ning ka erivajadustega laste haridusvõimalused on talle väga südamelähedased,” sõnas Viimsi Teatajale Viimsi vallavalitsuse haridus- ja noorsootöö peaspetsialist Kadi Bruus. “Seepärast otsustas Presidendi Kantselei tutvustada Randvere Kooli, kus õpivad ka erivajadustega õpilased koos tavaõpilastega ning kaasava hariduse teema on eriti oluline. Proua Vejonele oli ringkäik ja koolieluga tutvumine väga huvipakkuv!”

Peale Randvere Kooliga tutvumist siirdus delegatsioon Viimsi Vabaõhumuuseumisse, kus muuseumi direktor Janek Safranovski tutvustas muuseumit ning vallavanem Laine Randjärv ja abivallavanem Georg Aher pakkusid vabaõhumuuseumi Kingu talus delegatsioonile koduse rahvusliku lõuna – kalasupp kilupiruka, kasemahla ja ürditeega ning magustoiduks kodust kooki.

pilt
Randvere Kooli direktor Leelo Tiisvelt ja Georgi-Rene Maksimovski
pilt
Läti presidendiproua Iveta Vējone