Koduvallas valmisid uued bussiootekojad

27. nov 2023
Teekalda

Käesoleval aastal on saanud ootekoja kokku üheksa valla bussipeatust. Sellega suurenes ootekodadega peatuste arv 79%-ni kõikidest peatustest. 

Kokku rekonstrueeriti või tehti ulatuslikke ehitustöid sellel aastal kuues ühistranspordipeatuses. Randvere külas asuvates Teekalda peatustes ehitati välja bussitaskud ja platvormid, rajati teeületuskoht; endised postipeatused said ohutuks ja varustati ootekodadega. Pringi külas rekonstrueeriti omaaegne Tamme peatus ja rajati valgustatud jalgtee, ka sai peatus ootekoja. Leppneeme külas Kiigemäe teel ehitati välja Mäe bussipeatused – rajati taskud ja platvormid ning paigaldati ootekojad. Tammneeme tee kergtee ehitusega sai peatus Tammneeme rekonstrueeritud ning peatusele paigaldati ootekoda.

Uue ootekoja said sügisel Haabneemes asuv Lahe peatus ning Pringis asuv Liivaranna peatus. Varasemalt paigaldati ootekoda ka Kalatööstuse peatusesse. Lisaks ehitati tänavu kaks uut bussipeatust Laiakülas renoveeritud Narva maantee ja Saha-Loo tee lõigule. 

Viimsi vallas on ühtekokku 120 ühistranspordipeatust, neist kaks on laeva peatused ja 118 bussipeatused. Tänase seisuga on vallas ootekojaga peatusi 95 tk ning veel on 23 postipeatust, kus puudub ootekoda. Viimsi vald jätkab ootekodade paigaldamist ja ohtlike peatuste ümberehitamist.

 

Alar Mik
abivallavanem

Fotod: Margus Sööt