Kaasavas eelarves sai enim hääli Karulaugu staadioni tribüün ja vahetusmeeste pink

1. dets 2023

30. novembril lõppes Viimsi valla 2023. aasta kaasava eelarve hääletus. Sel korral sai valida 11 idee vahel. Hääletusel osales 746 viimsilast, kokku anti hääli 1016.

Tänavune hääletusperiood, mis kestis 1.-30. novembrini, läks käima suure hooga ja seda ennekõike kaasavasse eelarvesse esitatud ideede autorite poolt. Mitmed ideede esitajad tegelesid aktiivselt nii hääletuskampaania kui ka selgitustööga.

Kaasava eelarve komisjoni aseesimehe Heiko Leesmenti sõnul paistis tänavune aasta eelmisega võrreldes silma suure aktiivsusega. „Kaasava idee peamine mõte on kutsuda inimesi kaasa mõtlema kohalikus arengus ja seekordse aktiivse osaluse üle on väga hea meel,“ ütles Heiko Leesment.

Hääletustulemused kinnitatakse järgnevalt vallavalitsuse korraldusega ja hääletusel võitnud idee viiakse ellu 2024. aasta jooksul. Idee elluviimist korraldab Viimsi vallavalitsus.

Ideede esitajad vastasid kogukonnas tekkinud küsimustele ning vajadusel selgitasid oma ideed veelgi täpsemalt. Videod, fotod ja sotsiaalmeediapostitused tekitasid kogukonnas esitatud ideede vastu suurt huvi mis omakorda pani mitmed viimsilastest ka hääletama. „Palju õnne võiduidee esitajatele ja teistele soovime jaksu, et tulla osalema uuesti järgmistel aastatel,“ lisas Leesment.

2023. aasta kaasava eelarve hääletustulemused:

• 214 häält sai idee „Tribüün ja vahetusmeeste pink Karulaugu staadionile“
  • 159 häält sai idee „Tädu terviseraja pikendus Randvere koolini (liidetud ideega „Valgustatud suusaraja pikendus“)“
  • 133 häält sai idee „Randvere välijõusaali ja jõulinnaku rajamine“
  • 107 häält sai idee „Randvere kiigeplats, varikatusega piknikuala, lasteala, suitsukalapaviljoni ja külaturu taga, „Lauluväljakul““
  • 106 häält sai idee „Pumptrack rada Viimsisse (liidetud ideega „Viimsi pumptrack“)“
  • 84 häält sai idee „Viimsi mõisaparki puittaimede istutamine“
  • 84 häält sai idee „Püünsi noortekeskuse laienemine väliterassile“
  • 44 häält sai idee „Viimsi aleviku jõulinnaku rajamine“
  • 35 häält sai idee „Tammneeme ja Randvere asulaväravad“
  • 28 hääli sai idee „Viimsi aleviku tenniseseina rajamine“
  • 22 häält sai idee „Kiikedega piknikulauad Kelvingisse“

Kaasava eelarve kohta saab lisainfot siit.

Jane Saks
avalike suhete osakond