Viimsi valla kaasava eelarve võiduprojekt toob Viimsisse madalseiklusrajad

1. dets 2021
Pildil sõnadena võiduprojekt on Haabneeme sanglepiku ja Viimsi Kooli madalseiklusrajad

2021. aasta kaasava eelarve hääletamisel osales rekordiliselt 1448 viimsilast, kes kokku andsid 2013 häält. Aasta varem osales hääletusel 866 Viimsi elanikku. Enim hääli saanud võiduettepanek, rajada Haabneeme sanglepiku ja Viimsi Kooli madalseiklusrajad kogus konkursil 540 häält. 462 häälega jäi teisele kohale ettepanek ühendada Tädu terviserada Randvere kooliga.

Sellel aastal läheneti kaasava eelarve konkursile esitatud projektide tutvustamisele uudsemalt. Lisaks muudele teavituskanalitele, oli igal idee autoril võimalus oma ettepanekut tutvustada Viimsi Viva Festival TV saates, mida edastati Facebookis ja mis on siiani järele vaadatav. Rõõm on tõdeda, et paljud ideeautorid kasutasid seda võimalust aktiivselt ning lisaks näitasid üles initsiatiivikust oma mõtete kogukonnale tutvustamisel.

Seiklusradade projekti maksumuseks on hinnatud 49 944 eurot, idee esitajateks on Signe Kõiv, Mairi Saar, Lea Kirotar ja Liia Ringo. Võiduprojekti autorite sõnul on neil väga hea meel, et madalseikluspargi idee sai viimsilastelt nii sooja vastuvõtu. „Täname kõiki toetuse eest! Soovime, et lastel oleks Viimsis rohkem võimalusi aktiivseteks tegevusteks värskes õhus. Madalseiklusrajal turnimine on lõbus, see treenib üheaegselt koordinatsiooni, jõudu, tasakaalutunnetust ja ajutööd. Viimsi Kooli hoovil aitab madalseiklusrada 1300 lapse õuevahetunnid ja kehalise kasvatuse tunnid põnevamaks muuta. Haabneeme ranna sanglepikus saavad kõik valla lapsed imelise merevaate taustal oma osavust proovile panna, kindlasti hakkame nägema seal turnimas ka täiskasvanuid. Madalseiklusrajad on kõigile tasuta kasutamiseks," sõnavad ideeautorid üheskoos.

Teist aastat toimuva kaasava eelarve kampaania eesmärgiks on anda kõigile huvilistele võimalus esitada ideid valla elu edendamiseks. 2021. aasta konkursile esitati kokku 21 ideed.

Viimsi valla 2021. aasta kaasava eelarve hääletuse tulemused leiad 

image 23