Kaasava eelarve võiduideeks olnud madalseikluspargid said valmis

21. sept 2022
Madalseikluspark Haabneeme rannas

Alates 21. septembrist on lustimiseks avatud madalseikluspargid Haabneeme sanglepikus ja Viimsi kooli õuel. Põnevust jätkub nii seiklushimulistele kui ka tagasihoidlikumatele ronijatele.

Madalseikluspark Viimsi kooli õuel

 Haabneeme ranna sanglepiku rada koosneb seitsmest puidust postist, mille vahele on ehitatud erineva raskusastmega ronimiselemendid koos kolme redeliga. Raja lõpus ootab toredalt pikk trossil laskumine. Viimsi kooli seiklusrada on rajatud kuuele postile, mille vahel looklevad seitse rada koos trosslaskumisega. 

Madalseikluspargid arendavad füüsilist võimekust, koordinatsiooni, tasakaalutunnetust, probleemi lahendamisoskust ja ajutööd. Kõik elemendid on paigaldatud selliselt, et igas vanuses, kaalus ja pikkuses huvilised saaksid turvaliselt turnimisest rõõmu tunda. Eraldi ronimisvarustust vaja ei ole, lisaks pehmendab võimalikke kukkumisi septsiaalne aluskate. 

Viimsi kooli madalseikluspark 2

Madalseikluspargid rajas 3park Eesti OÜ. Madalseikluspargid rajati 2021. aasta kaasava eelarve toel ja tegemist oli enim kogukonna poolt toetust leidnud ideega.
 

Toredaid elamusi!

Kristjan Järv
ehitus- ja kommunaalosakond

Pilt: Kristjan Järv