Viimsi JazzPopFest

JazzPop

Kava

12.00 Vokaalansamblite konkurss
15.30 Kooride konkurss
19.00 Lõppkontsert


Osalejad

Vokaalansamblid

Nööbike

 1. “Sinu laul” (muusika: Maria Väli; sõnad: Maria Väli, Laura Põldvere), 
 2. “Väike lind” (Estbel, Leana Vapper), 
 3. “Tiiu talutütrekene” (traditsionaal)

Nööbike on lõbusatest tüdrukutest koosnev 5-liikmeline õpilasansambel, kes tegutseb erahuvikoolis Meero Muusik. Juhendajaks Maria Väli.

Nööbike

Sirelid

 1. “I’ve Got A Crush On You” (George Gershwin, Ira Gershwin; seade Kirby Shaw, Maria Väli),
 2. “Mägede hääl” (Heini Vaikmaa, Madis Tross; seade Maria Väli), 
 3. “Vanaemamäng” (Meelika Hainsoo, laulumäng Sangaste kihelkonnast; seade Maria Väli)

Sirelid on erahuvikoolis Meero Muusik tegutsev täiskasvanute harrastusansambel. Tegemist on naistega, kes on julged, ägedad ja valmis ennast proovile panema erinevates muusikažanrites. Ansambli koosseisu kuuluvad Karoliina Ritsbek, Liis Leppmaa, Kristiina Palts, Signe Voolaine ja Anni Väli. Juhendajaks Maria Väli.

Sirelid

Vokaalansambel 5

 1. “I’ll Be Home For Christmas” Muusika: Walter Kent, sõnad: Kim Gannon, seade: Jesper Holm
 2. “Doodlin’( Supi retsept”) Muusika: Hoarace Silver, sõnad Tiit Paulus ja Maria Väli, seade: Maria Väli 
 3. “Vot sihuke lugu” Muusika: Erko Niit, seade: Maria Väli

“Viis tüdrukut. Viis linna. Üks missioon.”

Viiest lauljast koosnev vokaalansambel sai alguse 2023. aasta sügisel kui algas ühine teekond Muba I kursuse rütmimuusika laulu erialal. Olenemata sellest, et üksteist tuntakse ainult natukene rohkem kui kolm kuud on just vokaalansambel neid ja nende tahet koos musitseerida ühte toonud.
Enda ainulaadse kõlaga loodetakse edasi anda nii jazzilikumate kui ka puhtalt eesti popiajastult pärinevate laulude eriilmelisi harmooniaid.
Juhendajaks Maarja Aarma.

Vokaalansambel viis

Fran

 1. „Game” (Beady Belle lugu, autor: Beate Slettevoll Lech, seade: Maria Väli, Maarja Aarma, Söörömöö)
 2. „Päike tulõ vällä” (Greipi lugu, rahvaluule, seade: Fred Rõigas)
 3. „Nanny Named Fran” („The Nanny” seriaali tunnuslugu, autor: Ann Hampton Callaway, seade: Maarja Aarma

Vokaalansambel Fran on kooslus kuuest eriilmega ent harmooniliselt kokkukõlavast neiust. Ühine musitseerimine algas 2021. aasta sügisel, kui alustati õpinguid Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis. Koosseisu repertuaari kuulub muusikat seinast seina – nii Eestist kui ka kaugemalt.
Juhendajaks Maarja Aarma.

Fran

Meerid

 1. “Raba” (Haldi Välimäe; seade Maria Väli), 
 2. “Somebody” (Anni Väli; seade Maria Väli), 
 3. “Torm” (Kim Wennerström; seade Maria Väli)

Meerid on vokaalkvintett, kes tegutseb erahuvikoolis Meero Muusik. Ansambli lauljad on tegusad noored neiud, kes võluvad kuulajaid oma siidiste häältega. Meeride ansamblisse kuuluvad Mia Holm, Anni Leppmaa, Sandra Victoria Noor, Emma Raag ja Elina Nossenko. Juhendajaks Maria Väli.

Meerid

Indigo

 1. “Nüüd ja igavesti” (Mari Jürjens; seade Maria Väli), 
 2. “All Night Long” (Lionel Richie; seade Maria Väli),
 3.  “Ulv, ræv, hare” (Karen Mose; seade Maria Väli)

Indigo on neljast andekast noorest neiust koosnev vokaalansambel, kelle kirg peitub muusikas. Tegemist ei ole lihtsalt vokaalansambliga, vaid heade sõbrannadega, kes on koos musitseerinud juba 7 aastat. Indigo repertuaar varieerub popist jazzi ja folgini. Juhendajaks Maria Väli. 

Indigo

Tallinn Ülikooli vokaalansambel Vox Nova

 1. “Maailm samme täis “ - Muusika Ahto Veemre, sõnad Heldur Karmo, seade Vox Novale Erki Meister solist Kristjan Sven Kukk
 2. “Butterfly” - Muusika ja sõnad Mia Makaroff / Rajaton 
 3. "Vindo “ - Muusika Reinis Sejãns, sõnad Reinis Sejãns, Jãnis Šipkevics, seade Andris Sejãns

Tallinna Ülikooli üliõpilastest ja vilistlastest koosnev vokaalansambel Vox Nova tegutseb alates 2015. aasta sügisest Karin Salumäe juhendamisel. 12-liikmelise segaansambli kavas on muusikat renesanssist, folkloorist pop - jazz seadeteni, autoriloomingust Vox Novale eraldi loodud aranžeeringuteni.
Ansambel on avatud musitseerima koos erinevate instrumentidega, andma võimalust üles astuda ansambli solistidele ja väiksematele koosseisudele enda seest. Omaette peatüki on moodustanud Vox Nova elus koostööprojektid TLÜ tantsuansambliga " Soveldaja" , kellega koos tehtud kontsert- etendused on jõudnud Vaba Lavast Vanalinna Päevade pealavani Raekoja platsil. Kaalukas roll ansambli elus on erinevate TLÜ üksuste sündmuste muusikalisel sisustamisel ja 
osalemisel  ülikooli kultuurikollektiivide suuremates ühisprojektides jõuluajal ja kevadel.  Vox Nova on astunud üles erinevate asutuste üritustel ja kultuurimajade lavadel üle Eesti ning osalenud edukalt vokaalansamblite konkursil " Tuljak".

VoxNova

Koorid

Viimsi Kooli Vilistlaskoor 

 1. "Seemann lass das treumen" - Muusika - Werner Scharfenberger, tekst - Josefine Huber-Busch, seadnud Andrus Kalvet 
 2. "Unelmate tänav" - Muusika ja tekst Raimond Valgre, seadnud Andrus Kalvet 
 3. " Hääd ööd" - Muusika ja tekst Raimond Valgre, seadnud Andrus Kalvet 
 4. "Suudle mind veel" - Tony Hiller, Lee Sheridan, Martin Lee. Tõlge eesti keelde Heldur Karmo, seadnud Andrus Kalvet 

Viimsi Kooli vilistlaskoor alustas tegevust 2018 aastal. Koori lauljad on põhiliselt endised Viimsi Kooli koorilauljad. Viie aasta jooksul on koor käinud kontsertreisidel Ungaris ja Poolas. Toruni koorikonkursil võideti B-kategoorias hõbediplom. Lisaks on osaletud erinevatel Viimsi Kooli ja Viimsi valla üritustel. Viimsi PopJazzFestil osaletakse juba kolmandat korda. 2019. aasta festivalil võideti B-kategoorias esikoht. Koori repertuaaris on nii eesti kui ka välismaa heliloojate muusikat. Lauldakse nii kergemuusikat kui tõsisemat repertuaari (nt Rudolf Tobiase loomingut). Koori juhatab Andrus Kalvet.

Koor

Tulesäde 

 1.  “Süüta leek” - Ott Lepland/Aapo Ilves/seade Kristin Pintson
 2.  “Fire “ - Katerina Gimon
 3.  “Säravad tähed” - Ivar Must/Villu Oleks/seade Riivo jõgi
 4. “Sing“ - Scott Hoying, Kevin Olusola, Mitchell Grassi/seade Mark Brymer 

Segakoor Tulesäde on 2021. aasta sügisel kahe EMTA tudengi, Kristin Pintsoni ja Aveli Meelese algatusel loodud koor. Esimesel hooajal anti jõulukontsert ning kevadel lauldi EMTA suures saalis Aveli lõpueksamil. 2022. aasta 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval, anti koos Vigala Meeskoorikesega kolm kontserti Põlvas: esimene päästekomandos päästjatele, teine haiglas töötajatele ja patsientidele ning kolmas, avalik tasuta kontsert toimus Põlva Muusikakoolis. Koor osales 2023. aasta noorte laulupeol, mille eelproovide põhjal määrati kollektiivile I kategooria. Kahel aastal on proovides käinud nõuandeid jagamas Hirvo Surva, Raul Talmar ja Andres Heinapuu.

Tulesäde

Tabasalu Kammerkoor 

 1. “Ma pean sind südamega kuulama“  - Arne Oit/Juhan Saar/seade Tiit Kalluste  
 2.  “Embraceable You” -  Georges Gershwin/ seade Jan Johansson 
 3. “Ei kunagi” - Evald -Vain/Erika Vain/ seade Tiit Kalluste  
 4. “Tantsime koos” - Harry Warren/Mack Gordon, eestik.tekst Heldur Karmo 

Tabasalu Kammerkoor laulab alati, kui selleks võimalust on: laulupidudel, kodukoha ja kaugemate paikade kirikutes ning kontsertsaalides, konkursi- ja festivalilavadel, suurematel ja väiksematel vabaõhukontsertidel ning oma koori ettevõtmistel jalgrattamatkadest sünnipäevapidudeni. Lauljaid on paljudelt elualadelt. Meeleolukad traditsioonid kestavad. Sageli antakse kontserte koos Tabasalu Muusikakooli õpilaste, õpetajate ja lapsevanematega. Koori juhatab Mai Ainsalu.

Tabasalu

Jakob Westholmi Gümnaasiumi segakoor "Kevade"

 1. "Piparkoogipoisid" Vello Lipand, sdn. Grete Koik/Heljo Mänd
 2. "Do You Hear What I Hear" Noel Regney, Gloria Shayne, sdn. Michele Weir 
 3. "Kes küll mõtleb sõprusest" Sergei Pedersen, sdn. Grete Koik/Leelo Tungal 
 4. "Thank You For The Music" Björn Ulvaeus, Benny Andersson, sdn. Jerry Estes 

Jakob Westholmi Gümnaasiumis on segakoor olnud 1970. aastate algusest ja kandnud nime Kevade tänava järgi, kus kool asub. 1964. a loodi kooli esimene muusika süvaõppeklass Nõukogude Liidus, mis töötas Zoltán Kodály metoodika alusel. Suuresti tänu muusika süvaõppele kuni IX klassini on laulmine ja muusikaga tegelemine Jakob Westholmi koolis au sees. Segakooris laulavad X-XII klassi noored. Viimasteks suursündmusteks on olnud 2023. aasta noorte laulupeol ja Jakob Westholmi Gümnaasiumi 125. juubelikontserdil esinemine Estonia Kontserdisaalis. 
Juhendajaks Grete Koik ja Siiri Veskimäe

Westholmi

Haabneeme kooli lastekoor

 1. "DO-RE-MI" - muusikalist "Helisev muusika", Richard Rodgers, Oscar Hammerstein II
 2. "Nüüd hingvad inimesed" Muusika: vaimulik rahvaviis Ridalast, seade: Cyrillus Kreek
 3. "Kotkalend" - D.Roblese, eestikeelne tekst K. Kikerpuu

Haabneeme Kool on laulev kool - viimasel noorte laulupeol "Püha on maa" oli kool esindatud kolme kooriga, kus kokku laulis 151 lauljat, mis on umbes 1/4 kooli õpilastest. Haabneeme Kooli mudilaskooris laulavad särasilmsed muusikahuvilised tüdrukud ja poisid 2.-4. klassini, lastekooris 5.-9. klassini. Koorid esinevad kooli pidulikel sündmustel - jõulukontserdil, mis traditsiooniliselt toimub publikule Tallinna Metodisti kirikus, Eesti Vabariigi ja kooli aastapäeva kontsert-aktustel ning õppeaasta lõpul kevadkontserdil. Väljaspool kooli on esinetud Viimsi JazzPopFestil, Viimsi valla pidulikel üritustel, Merelaulu Päevadel, Viimsi Artiumis konverentsil ning samuti ka Balbiino koostööpartneritele. Koorid on osalenud varem nii noorte- kui ka üldlaulupidudel. Viimsi JazzPopFestiks on mudilas- ja lastekoor aga ühendanud oma jõud, et koos muusikast rõõmu tunda.
Koore juhatavad Aarne Saluveer, Hille Savi ja Marika Petti.

Haabneeme kool

Võru Muusikakooli lastekoor "Ritsik"

 1. "Lööb suvelaulu rohutirts" - P. Rips-Laul / V. Sõelsepp
 2. "Uus mood" - K.Kikerpuu 
 3. "Tean, ei tea" - P.Yellowstone/ M.Tinsley, seade P.Rips-Laul 

Koor Ritsik asutati Võru Muusikakooli juurde 2010. aastal ja esimeseks dirigendiks oli Kersti Juurma. Väikesed lauljad alustasid nelja- kuni kuueaastaselt ning praegu laulavad kooris 10-16 aastased laululapsed. Koor esineb igal aastal kultuurimajas Kannel jõulu- ja kevadkontsertidel, võtab osa erinevatest projektidest koos Võru Muusikakooli keelpilliorkestri ja bändiga, osaleb erinevatel laulupidudel ning annab iseseisvaid kontserte. Koori on viimastel aastatel kutsutud esinema Võrumaa erinevatele tähtsündmustele. Koori suuremateks saavutusteks on: 2015. a II koht rahvusvahelisel pop/jazz kooride konkursil Valgas 2016. a kulddiplom Bratislavas toimunud rahvusvahelisel kooride konkursil 2017.a kulddiplom ja II koht Grand Prix Kaunas Kantaat 2018.a kulddiplom ja II koht rahvusvahelisel kooride konkursil Gdanskis 2019.a osalemine Maltal toimunud rahvusvahelisel kooride festivalil 2023.a kategooriasse laulmisel omistati koorile I kategooria Lastekoori Ritsik 35 lauljat iseloomustab kõige paremini sama nime kandev putukas, kes on rahva seas tuntuks saanud oma erksuse ja suurepärase siristamisega. Koori dirigendid on Maire Nirk ja Kaari Kattai. 

Ritsik

 


Žürii

 

Villu
Villu Veski. Foto: Tiit Mõtus

Villu Veski -  Villu Veski on saksofonist, helilooja, produtsent ja ansamblijuht. Ta  on üks  tuntumaid Eesti jazzmuusikuid , kes on esinenud maailma nimekaimates kontserdisaalides - Berliner Philharmonie, London Queen Elizabeth Hall, Tokyo Opera City ja paljud teised.. Villul  on loendamatul hulgal koostööprojekte nii kodu-, kui välismaal – nende hulgas ka  ETV Tütarkalstekoor ja  Eesti Filharmoona Kammerkoor  Ta on ka Festivalide “Juu Jääb “ ja “Nordic - Baltic Jazz Meetign @ Viimsi Artium “ asutaja ja kunstiline juht. Täna töötab Villu Veski Viimsi Artiumi muusikaprogrammi produtsendina ja annab artistina kontserte erinevate parneritega, Villu töötab ka Viimsi muusikakooli vastavatud rütmimuusika osakonnas saksofoni õppejõuna.  

 

Edmar
Edmar Tuul. Autor Helen Kattai

Edmar Tuul - Edmar Tuul on tunnustatud ning armastatud Eesti dirigent ning kultuurikorraldaja. Lisaks sellel on Edmar alates 2020.aastast Viimsi Muusikakooli direktor. Edmar oli 2022. aasta üliõpilaslaulupeo Gaudeamus Eesti kava kooride kunstiliseks juhiks. Samal aastal oli Edmar idee autor ning kunstiliseks juhiks ühtekuuluvuskontserdil „Mis on inimene?“. Antud kontserdi peamiseks sõnumiks on, et kultuur kuulub kõigile: tagatud on viipekeeletõlge, kirjutustõlge ja kirjeldustõlge ning esitamisele tulevate teoste kohta on tehtud lihtsas keeles kirjalik kokkuvõte. Sellel aastal kannab kontsert nimetust ühtekuuluvuskontserdil „Mina olen olemas“ ning toimub 3.detsembril.

 

Kelli
Kelli Uustani. Autor Jaanar Nikker

Kelli Uustani- Laulja ja laulukirjutaja ja laulupedagoog, kellel taskus ka muusikateatri magistri diplom Londoni Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Lõpetanud ka G.Otsa nim Muusikakooli ja Eesti Teatri ja Muusikaakadeemia. On omapärase ja sooja hääletämbriga laulja ja laulukirjutaja, näitleja ja lugude jutustaja. Tema muusika kõigub mahlaka jazzi ja maitseka popi vahepealsel alal, lisades juurde pisut kõlasid muusikateatrist.


Meeskond

Kunstiline juht: Aarne Saluveer
Projektijuht: Mariann Nirk
Meeskond: Harri Ausmaa, Ott Kask
Fotograafid, videograafid: Alexandra Angeliina Ojamets, Sandra Maidre, Emily Bruus, Karl Mikovitš
Vabatahtlikud: Hetli Ilves, Marta Margaret Paltmann, Loreen Rande, Carolyn Piller, Gerda Sikka, Raneli Orman, Laura-Liisa Laineveer, Kaia Harjo, Carissa Giselle Kivistik, Lorette Tsakuhhin, Johanna Niinemaa