Viimsi saarte teenindamine muutub lihtsamaks ja odavamaks

28. sept 2022
Viimsi vallavalitsuse uus paat

Transpordiamet andis Viimsi vallavalitsusele tasuta üle veesõiduki, millega hakatakse teenindama valla haldusala saari.

Suve alguses pakkus Tranpordiamet oma koostööpartneritele kasutuseta jäänud veesõidukeid. Vallavalitsuse merenduse vanemspetsialist Raul Ilisson nägi selles head võimalust saada Viimsi saarte ja mandri vahel liikumiseks vajalik alus, sest siiani pidi sellist transporditeenust sisse ostma. Transpordi amet rahuldas vallavalitsuse taotluse ja alus on nüüd Viimsile üle antud.

„Tänu uuele veesõidukile on nüüdsest lihtsam transportida valla saartele vajalikke liiklusmärke ja tööriistu, tuvastada muulide seisukorda ning isetekkelisi lautreid ja väikesadamaid. Vallavalitsuse töös ei saa kõiki otsuseid teha kabinetist ja selleks, et kaasa rääkida sildumisprobleemide, kaikohtade sobivuse, meremärkide paiknevuse või meresõidukogemuse teemal, peab seda kõike ise nägema ja kogema. Vallavalitsusele kuuluv paat on suurepärane töövahend sedasorti ülesannete täitmiseks," ütles Ilisson.

Kuigi paat on kasutatud, on selle kere Illisoni sõnul heas seisus. Vallavalitsusel on plaanis paadile on kavas tellida hooldus, uus mootor ja lisada täiendavad istekohad.

Kristi Berggren
avalike suhete osakond