Lennart Meri preemia pälvisid Minna Kilumets ja Marie Udam

28. märts 2023

President Lennart Meri 94. sünniaastapäeval, 29. märtsil toimus Viimsi Püha Jaakobi kirikus president Meri mälestuskontsert. Traditsiooniliselt kuulutati seal välja ja anti üle ka Lennart Meri preemia.

Minna Kilumets sai preemia Freiburgi, Kaplinna ja Chulalongkorn’i ülikoolide ühendprogrammis koostatud magistritöö “"At Least We Belong To Our Religion“: Negotiations of Young Muslim Women’s Religious Identities in Freiburg, Germany” eest. Komisjoni hinnangul on tegemist magistritööga, millel on tugev seos Lennart Meri olemusliku pärandiga eelkõige maailma kultuurilise mitmekesisuse kajastamisel. Magistritöö eesmärk oli selgitada, kuidas mosleminaised ise islami identiteeti mõtestavad ja kuidas nad tulevad toime keskkonna ja ühiskonna pidevate muutustega, muutmata enda religiooni traditsioone.

Marie Udam pälvis tunnustuse Tallinna Ülikooli magistritöö kavandi „Luulekogu kui tervikteose käsitlemine kirjandusõpetuses“ eest. Tööl on seos Viimsiga ja Lennart Meri kultuuripärandiga ning omab rakenduslikku väärtust, sest uurimistöö raames kogutud andmete najal on võimalik edaspidi välja töötada metoodilisi ja didaktilisi materjale, mis toestavad õpilaste lugemis- ja analüüsioskust luule(kogude) käsitlemisel.

Preemia, suurusega 1600 eurot, andis välja Viimsi vallavalitsus.

„Viimsi vald kinnitas 2012. aastal valla aukodaniku president Meri preemia statuudi. Selle eesmärgiks on jäädvustada Eesti riigipea, kirjaniku ning Viimsi valla aukodaniku president Lennart Meri mälestust, innustada, toetada ja premeerida kõrgkooli üliõpilasi või magistrikraadi omandanud noort, kes on pärit Viimsist ja kes on teinud silmapaistva uurimustöö või seadnud sihiks selle koostamise humanitaarvaldkonnas. Käesoleval aastal esitati preemia saamiseks kaheksa taotlust. Tänan kõiki konkursil osalejaid ja õnnitlen preemia saajaid,“ ütles vallavanem Illar Lemetti.

Preemiakomisjon kuulusid:
Illar Lemetti, vallavanem ja komisjoni esimees;
Mart Meri, president Lennart Meri perekonna esindaja;
Art Leete, Tartu Ülikooli Kultuuriteaduste instituut, juhataja ja etnoloogia professor;
Pille Petersoo, Tallinna Ülikool, sotsioloogia lektor.

Foto: Tiit Mõtus

Jane Saks