Ehitustööd muudavad homsest Viimsi keskuses liikluskorraldust

7. juuni 2022
ehitustööde teavitus

Kolmapäeval, 8. juunil kell 8 algavad põhjalikud ümberehitustööd Viimsi keskuses Rohuneeme tee ja Randvere tee ringristmikul, mis on suletud kuni septembrini. Lisaks tehakse ehitustöid Miiduranna ringtee ja remonditava ringtee vahelisel lõigul. Ümbersõit toimub Muuli tee või Aiandi tee kaudu.

Alates 8. juunist kell 8 on ristmik liiklusele suletud ning sõidukid suunatakse ümbersõidule, läbipääs on tagatud vaid operatiivsõidukitele ja ühistranspordile. ümbersõit toimub Muuli tee või Aiandi tee kaudu. Transpordiameti teatel saab uue ringristmiku täielikult liiklusele avada eeldatavalt 1. septembril ja tööd peaksid valmima septembrikuu lõpuks.

Ehitusaegne liikluskorraldus

Olemasolev ringristmik rekonstrueeritakse ümber kaherealiseks turbo-ringristmikuks. Vahetult enne ringristmikku ja ringristmikul eraldatakse sõidurajad eralduskividega ning seega tuleb liiklejal teha õige sõiduraja valik enne ringristmikule jõudmist ja ringristmikul ei toimu rajavahetusi. Turbo-ringristmiku lahenduse puhul on ristmiku läbimise kiirused madalad ja esineb vähem konfliktpunkte ning seetõttu on õnnetuste esinemise võimalus märksa väiksem. Samuti on sellise liiklussageduse ja sõiduradade juures ristmiku läbilaskvus suurem ja sujuvam. Viimsi keskuses asuval ringristmikul on suur liiklussagedus ja ristmikul on toimunud palju liiklusõnnetusi. Olemasoleval ringristmikul eksivad juhid sõiduradade valikuga ning liiklejate jaoks jääb kohati arusaamatuks teeandmise kohustus. Ringristmiku läbitakse suurtel kiirustel ja ringilt väljudes ei märgata seetõttu õigeaegselt jalakäijaid.

Miiduranna ringristmiku ja keskuse ringristmiku vahelisel teelõigul toimub asfaltkatte taastusremont ja Rohuneeme teele Rimi toidupoe poolsele küljele rajatakse uus bussipeatus. Töid teostab Viaston Infra OÜ ja tööde maksumus on 876 849 eurot.

Ehitustööde teostamise perioodil on oodata olulisi liikluskorralduse muudatusi, millest teavitatakse liiklejaid ette. Tööde teostamise perioodil palume varuda liiklejatel aega ja kannatust. Täpsemat infot liikluskorralduste muudatuste kohta saab jälgida rakendusest www.tarktee.ee.

Allikas: Transpordiamet

Heiko Leesment
avalike suhete osakond