Rannapere pansionaadi töötajad saavad vaktsineeritud

08. Jaan 2021
Vaktsineerimine

Järgmiseks nädalaks on planeeritud kõigi Rannapere pansionaadi töötajate vaktsineerimine koroonaviiruse vastu. 

Abivallavanem Annika Vaikla sõnul on äärmiselt oluline, et koroonaviiruse riskirühmaga vahetult kokku puutuvad inimesed saaksid kiirest vaktsineeritud. 

“Pansionaadis viibivate ekakate külastamine on juba pikka aega olnud piiratud, kuid mitme teise Eesti hooldusasutuse näitel teame, et viirus võib asutusse jõuda just töötajate kaudu. Pansionaadi töötajate vaktsineerimisega maandame hetkel ühe kõige suurema riski viiruse levikul. Praegu ei ole meil veel infot, millal saavad vaktsiini ka pansionaadis elavad eakad. Üle riigi on vaktsineerimine üha kiirenevas tempos käima minemas, mis annab alust optimismiks,” lausus Vaikla. 

Detsembri lõpus jõudsid Eestisse esimesed COVID-19 vaktsiini tarned ning esmajärgus alustati haiglate, kiirabide ja perearstikeskuste töötajate vaktsineerimisega. Vaktsiinitarned jõuavad Eestisse järk-järgult ning vähemalt esialgu on kogused piiratud. 

Tänaseks on paralleelselt tervishoiutöötajatele vaktsineerimisega alustatud ka mõnede üldhooldekodude töötajatele ja elanikele vaktsineerimise võimaldamisega. Sotsiaalministeeriumi teatel on sel nädalal esimesed vaktsineerimised viidud läbi mõnedes üldhooldekodudes ning lähipäevil on plaanis asutuste arvu järk-järgult suurendada, arvestades asukoha piirkonna epidemioloogilist olukorda ning asutuse suurust.

Hooldekodud ja õendushaiglad või -osakonnad on ülikõrge nakkuse leviku riskiga ja nakkuspuhangutega nendes asutustes kaasnevad tõsised tagajärjed nii nende elanikele kui tervishoiusüsteemile. Kodus elavate riskirühma kuuluvate inimeste (70+ ja teatud diagnoosidega inimesed) vaktsineerimisega alustatakse sotsiaalministeeriumi kinnitusel hiljemalt veebruarikuu jooksul, kui Eestisse jõudvad vaktsiinikogused seda võimaldavad. 

Kohalike omavalitsuste juures töötavad eesliinitöötajad ja elutähtsa teenuse osutajad saavad võimaluse vaktsineerimiseks kõige varem esimese kvartali lõpus, sõltudes jällegi Eestisse jõudvatest vaktsiinikogustest. Erandina võimaldatakse varasemas järgus vaktsineerimist riskirühmadega otseselt kokku puutuvatele töötajatele (koduhooldustöötajad).

Foto: kuvatõmmis veebilehelt vaktsineeri.ee