Ehitustööd muudavad Saha-Loo tee ühesuunaliseks

01. juuli 2022
Saha-Loo ümbersõit

Alates 4. juulist muudetakse ehitustööde ajaks Saha-Loo tee ühesuunaliseks ning see on läbitav vaid Peterburi tee-Narva mnt/Vana-Narva mnt suunal. Ehitustööde tõttu toimub muudatusi ka liinide 101 ja 103 marsruudis.

Tööde ajaks suletakse Saha-loo teele pääs Narva mnt/Vana-Narva mnt poolt tulles ning näidatakse ümbersõidu võimalus suunaviitade abil põhimaantee T1 Tallinn - Narva kaudu. Liikluskorralduse muutus on seotud Vana-Narva mnt km 0,0-1,1 ja Saha-Loo tee km 0,4-1,82 rekonstrueerimistöödega. Sõidukitele tagatakse minimaalselt 3,5 meetri laiune läbipääsukoridor. Kõik ligipääsud kinnistutele tagatakse ning vajadusel ehitatakse sissesõiduteed projektijärgselt välja. Avatuks jääb ka Saha - Loo tee alguses paiknev ringristmik.

Tee sulgemine mõjutab bussiliinide 101 (Maardu-Tallinn) ja 103 (Maardu-Muuga-Loo-Lagedi-Ülemiste-Tallinn)  kasutajaid. Liini 101 ümbersõidu tõttu jäävad alates 4. juulist teenindamata bussipeatused Koplimäe, Pähklimäe, Madikse, Vasar ja Iru küla. Liini 103 ümbersõidu tõttu jääb teenindamata Iru küla bussipeatus.

Ehitustööde orienteeruv kestvus on vallavalitsusele teadaolevalt kolm kuud.

Rait Parve
ehitus- ja kommunaalosakond