1. novembrist jõustub Viimsi Teataja uus reklaamimüügi hinnakiri

19. sept 2022
Viimsi Teataja

Vallavalitsus võttis 14. septembri istungil vastu korralduse, mille alusel tõuseb Viimsi Teatajas avaldatavate reklaamide hind ning muutub soodustuse määr alates 1. novembrist 2022.

Viimsi vallavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Heiko Leesmendi sõnul on reklaamimüügi hinnakirja kaasajatamine vajalik samm mitmel põhjusel.
„Suvel viisime läbi riigihanke Viimsi Teataja trükkimise ja levitaja leidmiseks. Lehe väljaandmine ja levitamine kallineb hinnanguliselt 30%. Põhjus on selles, et paber on viimastel aastatel märkimisväärselt kallinenud nagu ka elektri- ning kütushinnad. Reklaamimüük on Viimsi Teataja väljaandmisel oluline katteallikas ja arusaadavalt ei ole võimalik jätkata seni kehtinud hinnakirjaga,“ selgitas Leesment.

Viimati uuendati Viimsi Teataja reklaamimüügi hinnakirja 2018. aastal. „Alates 2020. aastast on maailma paberihinna indeks pea kaks korda tõusnud. Põhjus, miks paberi- ja papitootmise hind püsib kõrge ja miks selle langus lähiaastatel ei ennustata, peitub rohepöördes. „Kuna globaalselt soovitakse plastikut aina enam asendada paberist ja papist materjalidega, on paberitööstuste toodangule tekkinud märksa suurem nõudlus. Lehe levitamise osas on hinnatõus selgelt seotud kütusehinna märkimisväärse tõusuga,“ ütles Leesment.

Sügisest muutuvad ka reklaami eest tasumise põhimõtted. Kui seni on reklaamide eest tasutud pärast lehe ilmumist siis alates 1. novembrist 2022 tuleb reklaami eest tasuda enne lehe ilmumist. Kokkulepped tehakse Viimsi Teataja toimetajaga kirjalikult vähemalt nädal enne lehe ilmumist. Tasumata arve puhul reklaam lehes ei ilmu. „Ettemaks tagab tellijale, et reklaam soovitud lehes ilmub ning samas ei tekita probleeme võlgnevustega, mida on aja jooksul siiski ette tulnud,“ selgitas Leesment.

Reakuulutused ei kalline

Hea uudis kogukonnale on, et hinnakirja muudatus ei puuduta reakuulutusi, nende hind jääb praeguse hinnakirjaga samaks.
„Reakuulutuste avaldamine on oluline osa kogukondlikust infovahetust ja Viimsi Teataja puhul on tegemist kogukonnas hinnatud infokandjaga. Meie soov on, et saaksime infolehte sama kvaliteetselt inimestele pakkuda ja seepärast jäid reakuulutajad hindade tõusust välja,“ ütles Leesment, kelle sõnul kompenseeritakse lehe kallinemist nii sisemise kokkuhoiu kui ka reklaamihindade tõstmisega. Reklaamimüük katab iga-aastaselt pea poole lehe väljaandmise ja levitamisega seotud kuludest.

Reklaami ostjatele on oluline ka info, et edaspidi 1/32 mõõdus reklaame Viimsi Teatajas ei avaldata. „Huvi nende osas oli väga väike ja pigem kannatas selles mõõdus reklaamide puhul nende kvaliteet,“ kommenteeris avalike suhete osakonna juhataja otsuse tausta.

Viimsi Teataja on Viimsi valla tasuta infoleht, mis ilmub üldjuhul kaks korda kuus reedesel päeval, erandiks on juuli ja august. Lehe tiraaž on 10 860 eksemplari. Infoleht jõuab vallaelanike postkastidesse, suurematesse kaubanduskeskustesse ja asutustesse.

Reklaami hinnakiri

1090 EUR

Reakuulutuste hinnakiri:

ERAISIKUD
Kuulutuse üks ilmumine kuni 200 tähemärki koos tühikutega: hind 5 €.
Pikem tekst 10 € (kuni 400 tähemärki koos tühikutega).
ETTEVÕTTED
Kuulutuse üks ilmumine kuni 200 tähemärki koos tühikutega: hind 10 €.
Pikem tekst 20 € (kuni 400 tähemärki koos tühikutega).

Jane Saks
avalike suhete osakond