Viimsilaste jaoks oluline kodukohvikute päev tuleb taas

3. märts 2024
Kohvikute päev

Selle aasta kodukohvikute päev toimub 20. juulil ja registreerimine avatakse 21. märtsil. Sellel aastal on osalejatel ürituse korralduskulude katteks ette nähtud sümboolne osalustasu.

Abivallavanem Nikolai Bentsleri sõnul on muutunud kodukohvikute päeva korraldustiim ja sellest aastast võtab päeva eestvedamise üle projektijuht Merike Koort. 
Lisaks projektijuhile muutuvad ka kodukohvikute päeva osalemise tingimused. 28. veebruaril võttis Viimsi vallavalitsus vastu otsuse, millega kinnitati kohvikute päeva osalustasuks sümboolsed 25 eurot, mida kasutatakse ürituse korraldamisega seotud kulude katmiseks. 

„Oleme teinud esimesed töökoosolekud korraldusmeeskonnaga ja teinud selle aasta teinud juba konkreetsemaid plaane. On selge, et kodukohvikute päev on oluline Viimsi kogukonda liitev sündmus, mille jätkamist soovivad kõik osapooled. Aastatega on päeva mastaabid aina kasvavanud ja see on väga rõõmustav, sest pea kümme aastat tagasi alguse saanud traditsioon toob Viimsisse märkimisväärselt külastajaid ning annab viimsilastele põhjuse vallas põnevaid kohti avastada ning koguda maitseelamusi,“ ütles Nikolai Bentsler.

Abivallavanema sõnul ei kata kohvikute päeva korralduseks ette nähtud 5000 eurot enam hindade kallinemise tingimustes kõiki kulusid.

„Samas suurusjärgus osalustasu on rakendanud ka teised kodukohvikute päeva korraldajad Eestis ja see sümboolne panus kogukonnapäeva õnnestumiseks võiks olla igale osalejale pigem auasi, mitte probleem,“ selgitas abivallavanem, kelle teada on osalustasu varem rakendatud ka Viimsi kodukohvikute päeval.

Ühtlasi kutsub abivallavanem huvilisi üles korralduses kaasa rääkima ja kaasa lööma. Selleks võib saata e-kirja nikolai.bentsler@viimsivv.ee.

Viimsi kodukohvikute päeval on avavad tavaliselt oma uksed hinnanguliselt 40-60 majapidamist eri asukohtades. Vallavalitsus toetab kodukohvikute päeva korraldamist 5000 euroga, mis katab ürituse kuludest enamuse.

Heiko Leesment
avalike suhete osakond

Foto: külastajad kohvikute päeval 2020. aasta suvel. (Tiit Mõtus)