Viimsilasi teenindavad uued bussid

1. aug 2022
Uus buss

Alates tänasest, 1. augustist teenindavad Viimsi valla liinivõrku 15 uhiuut Iveco Crossway bussi. Ühistranspordi hanke võitnud AS Hansabussiga on leping sõlmitud 2029. aastani.

Uutes madalapõhjalistes bussides on kokku 32 istekohta ja 79 seisukohta ning bussi on sisenemise ja väljumise hõlbustamiseks võimalik kallutada. Lisaks lapsevankrite ja ratastoolide alale on uutes bussides ka tõukerataste ala, kus saab ratta ohutult kinnitada. Turvalisuse vaates on oluline märkida ka seda, et bussid on varustatud turvavöödega. Palume kõigil kindlasti neid ohutuse tagamiseks sõidu ajal kasutada.

Kaldtee

Bussidesse sisenemine toimub kolmest uksest, mille juurest leiab reisija validaatori pileti registreerimiseks. Peatustest informeerib teavitussüsteem ja nende nimesid kuvatakse ka tablool. Väljumissoovist märku andmiseks on reisijatel kasutada STOP-nupud. Bussid on varustatud turvalisuse tagamiseks kaameratega. Kahtlemata on üks silmatorkavamaid asju uute busside puhul see, et neid kaunistab elanike poolt valitud Viimsi tunnusgraafika.

Loodushoiust lähtuvalt on oluline, et uute bussidega minnakse üle keskkonnasäästlike kütuste kasutamisele. Reisijate sõidumugavuse tõstmiseks leiab istmekohtade juurest USB-pesad, millega on võimalik oma nutiseadet sõidu ajal laadida. 

Buss1

Buss2

Viimsi abivallavanem Alar Miku sõnul oli vallavalitsuse poolt läbi viidud hanke sisuks klassikalise veoteenuse asemel laiendatud teenus, mille raames on valla ühistranspordi korraldamisel kesksel kohal liinitöö meister, kes juhib teenuse tagamist  ja aitab ka näiteks klientide pöördumistele lahendusi leida. 

„Võib liialdamata öelda, et tänasest algab Viimsi valla ühistranspordis uus peatükk, mis kindlasti peaks kõigile, kes ühistransporti kasutavad, tooma olulist sõidumugavust. Neile, kes veel ühistransporti ei kasuta, võiks see aga pakkuda motivatsiooni säästa keskkonda ja asendada mõned sõidud ühistranspordiga. Igal juhul on meil kõigil põhjust rõõmustada, et üks suur ja oluline samm saab uute busside liinile tulekuga edasi astutud,“ ütles Mik.

Viimsi vallas on elanike ja külastajate käsutuses üheksa siseliini. Möödunud aastal sõideti nende liinide teenindamisel üle 700 000 kilomeetri. 

Heiko Leesment
avalike suhete osakond