Viimsi osaleb SchoolFood4Change rahvusvahelises projektis

8. veebr 2023

6. - 8. veebruar toimub SchoolFood4Change projekti raames esimene õppevisiit Belgiasse, mille korraldas Belgia poolne koostööpartner Leuvenis MTÜ Rikolto. Viimsi valda esindavad Randvere koolist Liina Savolainen, Haabneeme koolist Riin Peeters ja Viimsi vallavalitsusest haridus- ja noorsootöö peaspetsialist Kadi Bruus. Kokku osaleb projektis 12 riigist 36 organisatsiooni.

Belgias toimuvates töögruppides arutatakse, mida plaanitakse erinevates riikides ja koolides projekti raames teha, millised on koostöövõimalused ja ühistegevused. Külastatakse Genti ja Leuveni koole, kus tutvutakse nii toitlustuse korraldusega kui ka kogu kooli toidukultuuri puudutavate küsimustega. Kavas on kohtumised Lauveni linnavalitsuse esindajatega, külastatakse kohalikke farme ja tutvutakse MTÜ Rikolto tegevustega. Peale õppevisiiti toimub projekti koosolek Viimsis, kuhu kaastakse kõikide Viimsi koolide esindajad.

Jane Saks
avalike suhete osakond