Viimsi ja Haabneeme soojustorustike uuendamisel kasutatakse kaasaegset lahendust

5. sept 2019
Adven

Sel aastal on energiaettevõte Adven võtnud Viimsis ja Haabneemel ette suuremahulised soojusvõrgu rekonstrueerimise tööd. Viimsis uuendab Adven Eesti 600 meetri jagu soojusvõrke, millest ligi pool on juba tehtud. Haabneemes on planeeritud kokku uuendada 2500 m ulatuses soojustrasse, millest tänaseks on tehtud 1500 m.

Viimsis teostatakse toru töid veel Aiandi tee 14, 18, 20 ja 21 piirkonnas, Väike-Sepa 2 parklas ning Roosi 10 ja Nelgi tee 1 (vallamaja) piirkonnas. Haabneemes on soojusvõrgu uuendamist jäänud teha veel 1000 m ulatuses. Töid teostatakse veel Kolhoosi, Mereranna ja Alpikanni teel, Randvere tee 13 ja 15 piirkonnas ning Kaluri 5 taga asuval haljasalal. Torustike rekonstrueerimise tööd tähendavad enamasti seda, et vana torustik kaevatakse mingi lõigu ulatuses lahti ja siis tuleb see demonteerida. Alles siis saab alustada uue eelisoleeritud torustiku paigaldamisega. Tööd võtavad mitu nädalat, mis tähendab, et kõrvalisi abinõusid kasutusele võtmata tekitaks nii pikk katkestus selles piirkonnas elavatele inimestele üksjagu ebamugavusi. „Selge on see, et kaugkütte mugavus ja varustuskindlus oluline ning kõik ebamugavusi tekitavad faktorid tuleb miinimumini viia. Nii ka kaugkütte torustike vahetusel. Kui tavapäraselt on harutorustike puhul tegemist 2-3 nädalat kestva protsessiga, siis magistraaltorustike ehitamisel on see periood veelgi pikem,“ täpsustas olukorda Adven Eesti arenduse ja investeeringute valdkonna juht Priit Tiit. Klientide heaolu silmas pidades on Adven katkestuste lühendamise eesmärgil võtnud kasutusele kaasaegse ja mõistliku lahenduse. „Oleme Advenis hakanud kasutama ajutisi torustikke, mis tähendab, et mitmenädalase kestusega katkestuse asemel toimub enamasti kaks keskmiselt kuni 8 tunni pikkust katkestust. Üks siis, kui ühendame võrgu ajutise torustikuga ning teine siis, kui ühendame võrgu juba uue rekonstrueeritud ja eelisoleeritud võrgu osaga.

adven

Kahjuks on ka erandeid, kus pikkade magritraallõikude veest tühjendamised ja täitmised võtavad pikema aja. Haabneemes on selline katkestus plaanis 6. – 8. september. Ajutiste torustike kasutamine võimaldab meil teha töid ka ilmadega, mil tavapäraselt majad ilma kütteta olla ei saaks,“ selgitas Adven Tiit uuenduslikku ehituskorraldust. Tööde käigus kahjustada saanud haljastus taastatakse peale ehitustööde lõppu. Asfaltteede taastamine toimub etapiviisiliselt, tulenevalt tööde eripärast ning need tööd on planeeritud lõpetada 2020. aasta suveks. „Vabandame elanike ees võimalike ebamugavuste pärast, mida ehitustööd endaga kaasa toovad ja loodame mõistvale suhtumisele. Kokkuvõttes muutub võrk efektiivsemaks ning see on kasulik kõigile,“ sõnas Priit Tiit.

Lisainformatsioon:
Priit Tiit
Adven Eesti arenduse ja investeeringute valdkonna juht
priit.tiit@adven.com
tel. +372 667 8617