Tule Viimsi 100. sünnipäevapeole 7.-8. juunil!

6. juuni 2019
Viimsi pidu

Reedel, 7. juunil alates kell 17 on Viimsi mõisa pargis avatud peo-ala ja toimuvad vabalava programmi esinemised. Tutuv programmiga lähemalt SIIN
Laupäeval, 8.juunil alates kell 8.30st toimuvad peo laval, Viimsi mõisa pargis, laulu- ja tantsupäeva proovid. Kogu päeva on avatud peo kaubandus- ja lasteala.

• Kell 15 algab peo rongkäik, mis algab Põhjakonna trepi juurest ja kulgeb mööda Veere teed, Randvere teed, Pargi teed peopaigani Viimsi mõisa pargis. Viimsi 100 Peo rongkäigu alguseks toob Viimsi vallavanem Laine Randjärv XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ laulu- ja tantsupeo tule Rapla maakonnast Kehtnast, kus üldlaulupeo tuli parajasti teel on. Tuli tuuakse Viimsi peo rongkäigu algusse Põhjakonna trepi juurde. Trepi ülaosas ulatab Lubja külavanem Raimo Tann tule Viimsi 100 Pidu kollektiivide esindajatele, kes kogu trepil moodustavad inimketi ja tule üksteisele edasi annavad. Tule alla jõudes annab Laine Randjärv tule üle Agne Kurrikoff- Hermanile, Viimsi kooli tantsurühmade XX tantsupeo liigijuhile ning Andrus Kalvetile, Viimsi Kooli ja EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse kooride dirigendile ja muusikaõpetajale, kes hoiavad  laulupeo tuld Viimsi peo rongkäigus. Tuli liigub lahtises autos rongkäigu ees.
  • Kell 15.30 Viimsi mõisa pargis toimuval laulu- ja tantsupäeval astuvad üles Viimsi valla 1200 lauljat, tantsijat ja pillimängijat, Viimsi koolide, Viimsi Huvikeskuse, Viimsi Päevakeskuse, EELK Viimsi Püha Jaakobi koguduse koorid, tantsurühmad ja orkestrid, kokku 46 kollektiivi. Peol osalevad külalistena ka rahvatantsurühmad rahvatantsuseltsist „Pääsuke“, tantsuansamblitest „Sõprus“ ja „Lee“.  Viimsi vald on juba kuu aja pärast, 6.- 7. juulil toimuval Eesti 150. juubeli XXVII laulu- ja XX tantsupeol „Minu arm“ osalemas üle 600 Viimsi valla laulja-, tantsija- ja pillimängijaga.
  • Kell 19 astub lavale Ivo Linna ja ansambel Supernova. Eesti armastatud laulja on just alustamas oma juubelituuri ja peab vaid mõne päeva pärast, 12. juunil oma 70ndat juubelisünnipäeva. Soovime Ivole palju, palju õnne ja ilusaid juubelikontsertide elamusi kõigile! Kõik on oodatud osa saama Viimsi 100 Peost, pidu on kõigile tasuta! Elagu 100 aastane Viimsi vald ja 150 aastane eesti laulu ja tantsupidu!

Korralduslikku infot

• Seoses peo toimumisega on Viimsi mõisa pargis asuv Pargi tee liiklusele suletud reedel, 7. Juunil, kell 17 – 23 ning laupäeval, 8.juunil, kell 8 – 22.
  • Peo rongkäigu toimumise ajal 8. juunil kell 15 – 15.30 on suletud Veere tee ning Randvere tee (Veere tee – Pargi tee) lõik.
  • 8. juunil on avaliku tasuta parklana kasutuses vana staadioni ala (Viimsi Marketi tagune ala) ning Sõpruse tee.
  • 8. juunil on avalikuks kasutuseks suletud parklad Viimsi mõisa jalgpalli- ja tenniseväljakute juures ning Sõjamuuseumi ees. Need parklad on ette nähtud peo korraldajatele parkimislubade alusel.
  • Parkimiskorralduse muudatus võrreldes eelmises Viimsi Teatajas avaldatud infoga: Randvere tee lõigul, mis piirneb Viimsi mõisa pargiga, on liiklusohutuse huvides keelatud parkida.
  • Peo külastajad, võtke kaasa istumisalused, piknikutekid. Ka kohapeal saab lunastada istumisaluse või vihmakeebi

kaart

Säästame loodust!

• Võtke kaasa oma joogipudelid, kohapeal saab head Viimsi vett otse vaadist!
  • Kasutage transpordivahendina jalgratast, kohapeal saab ratta jätta ajutisse rattaparklasse!

Muudatused ühistranspordis seoses lühiajalise liikluse sulgemisega rongkäigu toimumise ajal on laupäeval, 8. juunil, ajavahemikus kell 15.00 – 15.30

• Bussiliinid 1A ja 49 sõidavad Rohuneeme – Randvere ringristmikuni, tehes lõpp-peatuse Mõisapargi peatuses.
  • Liinil V1 väljumine Rohuneemest kell 15.04 lõpetab Poepeatuses.
  • Liinil V2 väljumine kell 15.05 alustab Poepeatusest Rohuneeme teel, keerab Hundi teele, sealt pöörab Randvere teele, tagasipööre Heki tee ringteel.
  • Liinil V7 väljumine kell 14.17 ringilt tagasisõidul ei keera Viimsi keskusesse, vaid sõidab mööda Rohuneeme teed, keerab Hundi teele, sealt pöörab Randvere teele, lõpp-peatus Karulaugu.
  • Liin 114 ei keera sel ajavahemikul Viimsi keskusesse sisse, vaid sõidab mööda Randvere teelt otse Rohuneeme teele.

Olete kõik oodatud tähistama Viimsi 100. sünnipäeva! Rohkem infot http://www.viimsipidu.ee