Staabiõppusel mängiti läbi Randvere kooli evakuatsioon

29. mai 2023
Staabiõppus

Reedel, 26. mail toimus esimene sügisese suurõppuse CREVEX 2023 osaõppus. Staabiõppuse formaadis toimunud harjutuse käigus mängiti läbi Randvere kooli evakuatsioon.

Reedel, 26. mai hommikul alanud ja pärastlõunal lõppenud õppuse stsenaariumi kohaselt tõi Muuga sadamas toimunud õnnetus kaasa olukorra, kus Päästeamet palus Viimsi vallavalitsuselt abi Randvere kooli evakueerimiseks Viimsi kooli. Õppusel osalesid lisaks valla alalise kriisikomisjoni liikmetele ka planeerimis- ja meediagrupi liikmed ning  mõlema kooli esindajad. Staabiõppus on osa ettevalmistusest septembris toimuvale õppusele, mille raames mängitakse reaalselt läbi Randvere kooli evakuatsioon.

Kriisikomisjoni ja staabi juhi vallavanem Illar Lemetti sõnul on selliste stsenaariumite läbimängimine oluline ja vajalik.
„Oleme teadlikult valinud esialgu lauaõppuse formaadi ja alles seejärel reaalse evakueerimise. See annab meile võimaluse süvendatumalt olukorra lahendamist harjutada ja õppida, et oleksime võimalikeks reaalseteks kriisideks paremini valmis,“ ütles Lemetti.

Vallavanema sõnul näitas lauaõppus, et valla kriisimeeskond toimib hästi ja on suuremahuliste sündmuste lahendamiseks valmis. „Kindlasti on asju, mille osas tahame teha parandusi, aga suures plaanis on mul hea meel, et me kriisideks valmisoleku suurendamisega järjekindlalt tööd teeme. Seda vallas tervikuna, mitte ainult vallavalitsuse vaates,“ ütles Lemetti.

29. mail kell 18 toimub Randvere kooli õpetajatele ja lapsevanematele mõeldud infotund, kus räägitakse läbi sügisese õppuse plaane. Analoogne kohtumine oli aprillis kooli HEV laste vanematele, tugisikutele ja õpetajatele.

CREVEXi puhul on tegemist iga nelja aasta tagant korraldatava suurõppusega, millega harjutatakse ja kontrollitakse üleriigilise hädaolukorra lahendamise ja ulatusliku evakuatsiooni korraldamise võimet ja asutuste toimepidevust. Selle aasta õppus toob suurõnnetuse, mida hakatakse lahendama, Muuga sadamasse ja see toob kaasa tegevusi ka Viimsi poolsaarel laiemalt. Rohkem infot suurõppuse kohta leiab Riigikantselei kodulehelt.

 

Heiko Leesment
avalike suhete osakond